Znudziły Ci się firany w oknach? Czas zamontować shuttersy!

shuttersy w oknach, okiennice dekoracyjne

Planując wystrój pomieszczenia, na ogół nie poświęca się dużo uwagi oknom. Zwykle wybiera się tradycyjne rozwiązanie, czyli firany i zasłony, które niekiedy łączone są dodatkowo z roletami. Niemniej jednak jest jeszcze jedno budujące sobie grono sympatyków rozwiązanie – nowoczesne okiennice ozdobne, czyli inaczej mówiąc – shuttersy.

Charakterystyka okiennic dekoracyjnych typu shutters

Podstawową właściwością shuttersów (lub też po polsku – szatersów) jest to, że lamele zamontowane na tych okiennicach dekoracyjnych są ruchome, dzięki czemu można ustawiać je w dowolnej pozycji, zależnie od kaprysu lokatorów. Producenci wykonują je z polichlorku winylu (PCV), drewna, jak również z płyt pilśniowych. Shuttersy zakłada się w głównej mierze na oknach, jednak równie dobrze sprawdzają się na drzwiach czy w szafach. Okiennice dekoracyjne shutters to co prawda dodatek na okna, który w w Europie domach spotyka się jeszcze sporadycznie, ale każdy z nas z pewnością kina lub ekranu telewizora, ponieważ tego typu okiennice są często używane na obszarach z ciepłym klimatem, a więc w RPA oraz w Australii.

Praktyczne funkcje shuttersów

Prócz tego, iż shuttersy okiennice wewnętrzne shutters świetnie się prezentują, mają one również zastosowanie. Z ich sprawą można regulować użycie promieni słonecznych: latem uniemożliwiać gromadzenie się ciepła w pomieszczeniach, a w zimne – zatrzymać je na dłużej. Okiennice wewnętrzne wspaniale komponują się z rozmaitymi stylami wnętrz i można zainstalować je na przeważającej większości okien. Produkuje i instaluje się je na zlecenie, co skutkuje tym, iż są stosunkowo droższym rozwiązaniem niż na przykład żaluzje. Shuttersy jednakże przydają wnętrzom nader luksusowy wygląd, przez co podnoszą wartość domu. Warto dodatkowo podkreślić, iż nachylenie lameli okiennic wewnętrznych typu shutters jest ustawiane bez stosowania łańcuszków, co rodzice ciekawskich dzieci lub posiadacze psotliwych zwierzaków, które przerwać wystające żyłki, uznają z pewnością za duży plus.

Nasze dane teleadresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]