Zdrowe gotowanie – co warto wiedzieć o soli kłodawskiej i himalajskiej?

Zdrowe gotowanie – co warto wiedzieć o soli kłodawskiej i himalajskiej?

Szukasz soli himalajskiej? Wejdź na http://tinyurl.com/y2eolcl7.

Substancją niezbędną do poprawnego działania ludzkiego organizmu jest sól. Jakie cechy ma sól himalajska oraz sól kłodawska? Czemu powinno się stosować je w gastronomii?

Sól himalajska – jakie pierwiastki zawiera?

Sól kuchenna to jeden z najlepszych dodatków, który znakomicie podkreśla smak posiłków. Chociaż nadużywanie soli ma negatywne oddziaływanie na nasze samopoczucie, to jej odpowiednie porcje (nieprzekraczające 6 g w ciągu 24 godzin) są potrzebne dla właściwego funkcjonowania organizmu człowieka. Sól zaopatruje nas wszak w sód, to jest w pierwiastek odpowiadający za gospodarkę wodną oraz utrzymanie poprawnego ciśnienia krwi. Jednym ze zdrowych typów soli jest różowa sól himalajska wydobywana ze pokładów szacowanych na 250 mln lat. Składnik ten zawiera mnóstwo cennych minerałów oraz pierwiastków, takich jak żelazo, selen czy cynk, a zarazem nie posiada chorobotwórczych zanieczyszczeń i komponentów, np. trujących metali ciężkich. Sól himalajska bardzo dobrze wpływa na smak dań i jest dostępna zarówno w formie pokaźnych, jak i niewielkich kryształków.

Sól kłodawska niejodowana – źródło magnezu, wapnia i żelaza

Sól kłodawska z kolei to składnik o dużym poziomie czystości – posiada ok. 97% chlorku sodu i jest wspaniałym dodatkiem do tradycyjnych kiszonek. Jest między innymi kopalnią wapnia, magnezu czy żelaza, a więc składników potrzebnych do utrzymania pełni wigoru. Niejodowana sól kłodawska czerpana jest w kopalni Kłodawa w województwie wielkopolskim. Nie poddaje jej się ługowaniu, dzięki czemu nie zatraca swoich cech i jest bez problemu wchłaniana przez układ pokarmowy. Sól kłodawska niejodowana jest często wykorzystywana nie tylko w gastronomii, ale także sektorze przemysłowym, chemicznym oraz w kosmetyce, rolnictwie i lecznictwie.

Nasze dane teleadresowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]