W temacie ozdabiania biżuterii – cyrkonie

W temacie ozdabiania biżuterii – cyrkonie

Zobacz, gdzie zamówić cyrkonie.

W zdobnictwie artyści niezwykle często stosują przeróżne kamienie szlachetne. Są one pięknym dodatkiem, a przy okazji mają one ogromny wpływ na cenę opracowywanego dzieła. Skutkiem tego jest fakt, że dość wąska grupa ludzi jest w stanie pochwalić się najlepszymi skarbami wśród zgromadzonych zbiorów. Wymyślono oczywiście także alternatywy dla zwykłego człowieka.

Co rozumiemy jako cyrkonie? Ich zastosowanie w biżuterii

Cyrkonie to materiały jubilerskie nie występujące w przyrodzie są wytwarzane całkowicie sztucznie. Są one jedną z prawie idealnych alternatyw dla brylantów – z powodu praktycznie wyglądu nie do odróżnienia i zbliżonych cech. Zwykle cyrkonia jest pozbawiona koloru, ale wersje zawierające niestandardowe minerały mogą posiadać wszystkie kolory, czy też nawet zmieniać je dzięki działaniu światła. Z uwagi na wymienione walory estetyczne, cyrkonie stały się niezwykle popularne w jubilerstwie.

Biżuteria i nauka – zastosowanie cyrkonii

Jak wspomnieliśmy cyrkonie na dobre osiedliły się jako elementy dekoracyjne w jubilerstwie, choć nie jest to bynajmniej jedyne ich zastosowanie. Stosuje się je na przykład w medycynie (jako przejściowe wypełnienie zębów u dzieci), do mierzenia pH w ekstremalnych temperaturach albo też przemyśle. W przeszłości, przez swoje cechy wykorzystywane były nawet przez Rosjan w ich programach kosmicznych. Jeśli jednak zainteresowani jesteśmy najczęściej pojawiającą się postacią cyrkonii, czyli biżuterią, możemy nabyć ją na przykład przez internet.