Toczki i kaski jeździeckie – zabezpieczenie głowy jeźdźca

Toczki i kaski jeździeckie – zabezpieczenie głowy jeźdźca

Kaski do jazdy konnej kupisz na http://tinyurl.com/y8m4brul.

Jazda konna jest jedną z tych dyscyplin sportowych, w których ryzyko upadków jest wyjątkowo duże. A te, z uwagi sporą prędkość oraz wysokość, bywają naprawdę groźne. Na urazy narażona jest w szczególności głowa dżokeja, która obligatoryjnie powinna być dobrze chroniona. W sklepach z artykułami dla amatorów jeździectwa dostępne są 2 typy ochrony na głowę – kaski oraz toczki do jazdy konnej. Ale które z nich gwarantują lepszą ochronę? O czym pamiętać przy zakupie któregoś z tych akcesoriów?

Toczki czy kaski jeździeckie? Co lepsze?

Prosta, myśliwska czapka była pierwszym jeździeckim nakryciem głowy. Jej fason był wzorem dla powstania toczków. Dzisiejszy toczek do jazdy konnej jest przeważnie wyprodukowany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim między tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie zapewnia jednak tak solidnej ochrony jak kask, dlatego rekomendowany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niewielkiej prędkości. Pod tym względem dużo lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, który jest używany przez wyczynowców i posiada atesty odpowiednich organizacji – w Polsce jest to PZJ.

Kupujemy toczek lub kask jeździecki

Najistotniejsza kwestia przy zakupie kasków jeździeckich to bezpieczeństwo. Kask winien posiadać odpowiednie atesty oraz być idealnie dostosowany do kształtu głowy jeźdźca lub umożliwiać regulację rozmiaru. Do kasku należałoby dokupić dodatki – w szczególności pokrowiec, który uprości jego transport i ustrzeże od zabrudzeń. Nabywając kask jeździecki nie należy też iść na kompromis. W związku z tym, jeśli w naszej okolicy nie dostaniemy pasującego nam modelu, warto zamówić go w sklepie internetowym.

Nasze dane teleadresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]