Srebrne wisiorki

Srebrne wisiorki

Dowiedz się, gdzie nabyć wisiorki srebrne.

Srebro to jeden z najczęściej stosowanych przez jubilerów materiałów. Nie powinno to dziwić – jest plastyczne, doskonale się prezentuje, a także cechuje je nietypowy połysk. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne wymaga jednak specjalnej dbałości – surowiec ten jest naprawdę delikatny, w związku z czym możemy zarysować. W jaki sposób zatem dbać o srebrne ozdoby?

Wisiorki srebrne nie lubią mocnych środków myjących

Detergenty dla srebrnej biżuterii bywają zabójcze. W kontakcie z nimi surowiec może odbarwiać się i pokrywać się osadem. Nie należy więc używać ich w celu pielęgnacji biżuterii, a podczas mycia naczyń koniecznie powinniśmy zdjąć noszone wisiorki srebrne lub pierścionki.

Wisiorki srebrne – gdzie je przechowywać?

Wisiorki srebrne musimy chronić także wtedy, kiedy nie mamy ich założonych. Do ich trzymania należy znaleźć pudełka wyściełane od środka miękkim materiałem – zapobiegniemy tak ich zarysowaniu. Srebro niezbyt dobrze znosi również styczność z wilgocią czy ciepłem, które mogą sprawić, że straci kolory albo zmieni kształt. Zanim schowamy kilka przedmiotów do pudełka, musimy przed tym zabezpieczyć je miękką tkaniną albo włożyć do foliowego worka.

Czyszczenie wisiorków srebrnych

Do pielęgnowania wyprodukowanej ze srebra biżuterii najlepiej wykorzystać ciepłą wodę z solą, która świetnie usuwa pojawiający się na powierzchni tego surowca osad. Poza tym odpowiednie będą także alkohol, białko jaja oraz odpowiednie preparaty. Do pielęgnacji wykonanej ze srebra biżuterii powinniśmy korzystać z delikatnych szmatek – sztywne potrafią porysować powierzchnię.