Sok z buraków i kiszonej kapusty i ich wpływ na nasze zdrowie

Sok z buraków i kiszonej kapusty i ich wpływ na nasze zdrowie

Sprawdź, gdzie kupić sok z kiszonej kapusty.

Artykuły fermentowane po okresie odsunięcia na dalszy plan znów wróciły do naszego menu. Do kiszonych buraków i kapusty dołączają również nowe, do tej pory mniej lubiane owoce oraz warzywa. Kiedy piszemy o leczniczych zaletach żywności poddanej fermentacji nie można nie wspomnieć również o napojach takich jak kwas chlebowy, maślanka albo różnego typu zakwasy i soki z kwaszonych warzyw. Zwłaszcza te ostatnie są godne uwagi – pomagają łatwo i szybko wprowadzić do naszego ciała substancje konieczne dla jego poprawnego działania.

Sok z kapusty kiszonej i buraków – jakie składniki w nich odnajdziemy?

Sok z kiszonej kapusty to napój posiadający w składzie dużo substancji mających dobroczynny wpływ na nasze samopoczucie. Najważniejszym komponentem są bez wątpienia bakterie kwasu mlekowego, które są odpowiedzialne za proces fermentacji. Sok z buraków, kapusty bądź inny kwaszonek to też skarbnica witamin. Godna uwagi jest w szczególności duża zawartość kwasu askorbinowego, czyli witaminy C – już pół szklanki tego napoju dostarcza jej więcej niż cytryna. Soki z kiszonek powinno się też pić ze względu na zawartość witamin z grupy B, witaminy E i K, a także wysokie nasycenie solami mineralnymi.

Sok z kiszonej kapusty – czemu warto go spożywać?

Sok z kiszonych kapusty, ogórków czy buraków, ze względu na obecność bakterii kwasu mlekowego pozytywnie wpływa na naszą odporność oraz pracę jelit. Na dodatek liczne witaminy polepszają funkcjonowanie układu nerwowego, łagodzą objawy szkorbutu, cukrzycy i depresji, jak również pomagają walczyć z osłabieniem psychicznym i fizycznym. Po kwaszonki winny ponadto sięgnąć ludzie zmagający się z chorobami układu pokarmowego, takimi jak np. niestrawność czy wrzody żołądka. Działają one też osłonowo w trakcie leczenia antybiotykami i wzmagają apetyt.

Nasze dane teleadresowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]