Shuttersy w salonie i w sypialni – dlaczego warto?

Shuttersy w salonie i w sypialni – dlaczego warto?

Wszystko o shuttersami w salonie.

Szutersy (shutters), innymi słowy wewnętrzne okiennice ozdobne, kojarzą się najczęściej z aranżacją wnętrz w stylu afrykańskim i południowoamerykańskim. Jednakże ten element zabezpieczenia okna można użyć także w polskich domach – jest to bardzo trwałe, a jednocześnie świetnie wyglądające rozwiązanie, które w licznych aranżacjach zda egzamin lepiej niż bardziej rozpowszechnione aktualnie rolety.

Shuttersy w salonie – znacznie zwiększają estetykę wnętrza

Okiennice typu shutters w salonie bądź w pokoju gościnnym, wypełniają podwójną funkcję – praktyczną oraz dekoracyjną. Okiennice wewnętrzne zauważalnie podnoszą estetykę pokoju. Ich lamele są masywniejsze, dzięki czemu rewelacyjnie prezentują się na większości okien. Walory estetyczne są ważne, bo to w salonie domownicy przesiadują po wiele godzin w trakcie dnia, jak również podejmują tu gości. Z tego powodu trzeba zadbać, żeby to pomieszczenie było nie tylko reprezentatywne, ale także komfortowe. Dowolność wybrania stopnia nachylenia lameli shuttersów pozwala na regulację ilości światła wnikającego do wnętrza, co umożliwia m.in. częściowe jego ściemnienie, kiedy pragniemy stworzyć romantyczny półmrok w pomieszczeniu, lub kompletne jego przyciemnienie, kiedy mamy ochotę zobaczyć coś w telewizji.

Shuttersy w sypialni – znakomita bariera przed hałasem

Możliwość kontroli przenikania światła do pokoju jest z pewnością najważniejsza tam gdzie zasypiamy. Shuttersy w sypialni sprawdzą się jednak z jeszcze innego powodu – za ich sprawą można efektywnie regulować temperaturę wnętrza, która w ogromnym stopniu oddziałuje na nasz zdrowy sen. Z pomocą okiennic wewnętrznych w okresie zimowym przez dłuższy czas utrzymamy w sypialni ciepło, a latem łatwiej jest utrzymać w niej niższą temperaturę. Na dodatek shuttersy efektywniej chronią przed zgiełkiem z zewnątrz. Shuttersy to też wspaniałe rozwiązanie dla alergików. Na ich lamelach zbiera się mniej kurzu aniżeli w fałdkach zasłon, a ich pielęgnacja jest nadzwyczaj prosta i trwa wręcz parę minut.

Poza salonem i sypialnią shuttersy rewelacyjnie będą prezentować się także w pokoju dziecka, w kuchni oraz w łazience.

Nasze dane teleadresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]