Niepowtarzalne ozdoby wnętrz – lampy solne

Niepowtarzalne ozdoby wnętrz – lampy solne

Lampę solną kupisz na superbutelki.pl/pl/c/Lampy-i-produkty-solne/105.

Małe ozdoby z minerałów i kamienia od dziesięcioleci znajdują swoje miejsce na naszych półkach. Sprowadzamy je z różnorodnych wypraw po Polsce, a nieraz kupujemy pod wpływem impulsu, gdyż pasują do stylu, w jakim urządzone jest mieszkanie. Z rzadka aczkolwiek są to przedmioty funkcjonalne – w większości wypadków to po prostu ozdoby. Minerałem, z którego można jednakże wytworzyć obiekty wykorzystywane na co dzień, jest sól kamienna. Tworzy się z niej przeważnie lampy, ale nie tylko.

Lampy solne kupisz w 3 barwach

Lampy solne są estetyczne i bez przeszkód można je dopasować do wystroju domu, ponieważ są dostępne w trzech kolorach (białym, różowym, szarym) i w kilku ich zabarwieniach. Wszystkie lampy solne są jedyne w swoim rodzaju, gdyż nie ma kamieni o takim samym wzorze krystalizacji oraz kształtach. Nadzwyczaj modne są lampy solne, których klosze charakteryzują się nie oszlifowaną, naturalną powierzchnią. Często zdarza się jednakże, iż rękodzielnicy parający się wytwarzaniem owych lamp, nadają im finezyjne kształty, przykładowo kuli albo walca.

Skąd wzięła się powodzenie lamp solnych?

Powszechnie sądzi się, że lampy solne mają dobroczynne oddziaływanie na nasze samopoczucie. Przypisuje się im najczęściej właściwość jonizacji powietrza, innymi słowy generowania anionów, które równoważą te produkowane przez otaczająca nas elektronika. Jony ujemne polepszają jakość powietrza oraz pomagają w swobodnym oddychaniu między innymi ludziom borykającym się z alergią bądź astma. Blask, jaki emitują te lampy, jest kojący i subtelny, stąd zaleca się stosowanie ich ludziom, którym dokucza stres lub bezsenność, dlatego że z ich pomocą można łatwiej się zrelaksować. Ale z brył soli nie tworzy się tylko lamp solnych. Wykonuje się z nich także pojemniczki na bibeloty i przepiękne świeczniki, a duże bloki z soli wykorzystuje się w dekoracji wnętrz, jak również gastronomii.

Nasze dane teleadresowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]