Nie tylko firanki i zasłony – zdecyduj się na shuttersy na okna!

Nie tylko firanki i zasłony – zdecyduj się na shuttersy na okna!

Jeśli chcesz zamówić shutters, koniecznie sprawdź skyshutters.pl.

Projektując wystrój domu, z rzadka poświęca się dużo uwagi dekoracji okien. Przeważnie decyzja pada na standardowe aranżacje, czyli firanki i zasłony, które czasem łączone są z roletami. Aczkolwiek jest jeszcze jedno budujące sobie grono zwolenników rozwiązanie – okiennice wewnętrznea więc shuttersy.

Z czego wykonywane są shuttersy

Najważniejszą cechą shuttersów (bądź też w spolszczonej wersji – szutersów) jest to, iż poziome lamele zainstalowane na tych okiennicach wewnętrznych poruszają się i można ustawiać je w dowolnej pozycji, w zależności od zachcianek lokatorów. Produkuje się je z płyt MDF, polichlorku winylu (PCV), jak również z listw drewnianych. Shuttersy zakłada się przede wszystkim na oknach, jednakże równie dobrze sprawdzają się na drzwiach lub w szafach. Okiennice ozdobne shutters to wprawdzie element okna, który w naszych domach wykorzystuje się w dalszym ciągu sporadycznie, ale każdy z nas z pewnością kojarzy je z ekranu telewizora czy kina, ponieważ te okiennice są bardzo popularne na obszarach z cieplejszym klimatem, a więc w południowych Stanach USA czy w Australii.

Czy warto postawić na shuttersy?

Shuttersy to okiennice ozdobne które nie tylko znakomicie się prezentują, ale mają też pożyteczne funkcje. Z ich sprawą można regulować wykorzystanie promieni słonecznych: w gorące miesiące ograniczać kumulowanie się nadmiaru ciepła we wnętrzach, a zimą – zatrzymać je na dłużej. Shuttersy świetnie komponują się z różnymi stylami aranżacyjnymi i można umieścić je na przeważającej większości okien. Produkuje i montuje się je na zamówienie, co powoduje, że są stosunkowo droższym rozwiązaniem aniżeli np. żaluzje. Shuttersy jednakże nadają wnętrzom nadzwyczaj elegancki wygląd, w wyniku czego podwyższają wartość nieruchomości. Warto też uwydatnić, iż ustawienie lameli shuttersów jest ustawia się bez wykorzystania łańcuszków, co właściciele psotnych psów i kotów lub rodzice małych dzieci, które zerwać wiszące żyłki, uznają zapewne za duży plus.

Nasze dane teleadresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]