Listwy podłogowe – cechy i zastosowanie

Listwy podłogowe – cechy i zastosowanie

Potrzebujesz listwy podłogowej? Kliknij tutaj.

Wydają się mało ważnym elementem, ale ich charakter może bardzo wpłynąć na wystrój mieszkania. Listwy podłogowe, bowiem o nich właśnie mowa, to elementy, które pełnią funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko zasłaniają szczelinę dylatacyjną, ale również pozwalają na estetyczne przeciągnięcie kabli i zabezpieczają dolne partie ściany przed uszkodzeniem i zabrudzeniem, co jest ważne przede wszystkim w pomieszczeniach, po których chodzimy w butach. To na pewno wystarczający argument, żeby nie lekceważyć ich doboru i drobiazgowo przemyśleć decyzję o kupnie konkretnego modelu.

Listwy drewniane i imitacje z PVC albo MDF

Drewno to surowiec bardzo wszechstronny, sprawdzający się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie urządzonych wnętrzach. Szczególnie dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie uwydatnia charakter mieszkania i wspaniale komponuje się z eleganckimi dodatkami czy meblami – głównie, jeśli chodzi o listwy drewniane z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla konsumentów z niewielkim budżetem dobrym wyborem będą zaś listwy podłogowe wytworzone z PVC lub MDF, które stylizowane na te wyprodukowane z drewna, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

W pomieszczeniach urządzonych w nowoczesnym stylu zaleca się montaż minimalistycznych, geometrycznych listw. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych modeli, także i te mogą być wyprodukowane zarówno z litego drewna, jak i innych surowców. Współczesne listwy podłogowe cechują się prostą bryłą i stonowaną paletą barw – zazwyczaj w odcieniach bieli, beżu lub szarości, choć dostępne są nawet listwy czerwone czy fioletowe. Listwa podłogowa może mieć również niecodzienny kolor, pod warunkiem, że nabędziemy ją w wersji białej i sami pomalujemy dowolną farbą.

Nasze dane teleadresowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]