Kontener na odpady – dobierz odpowiednio do potrzeb swojej firmy

kontenery na odpady, kontenery hakowe

W sprzedaży dostępne są w najróżniejsze rodzaje kontenerów stalowych na odpady. Te najprostsze sprawdzają się jako kontener na złom lub gruz, a także przy składowaniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Istnieje jednak mnóstwo typów odpadówwymagających użycia kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych odróżniają się one odmienną konstrukcją oraz dodatkowymi wzmocnieniami i uszczelnieniami. Które surowce można składować w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy oferują producenci i czym cechują się konkretne modele?

Kontenery stalowe – rodzaje i ich najczęstsze zastosowanie

Kontenery powinny być przystosowane do specyfiki gromadzonych i transportowanych w nich odpadów. Przykładowo kontenery budowlane zostały zaprojektowane pod kątem takich odpadów jak gruz, złom, zerwane płytki ceramiczne lub parkietowe, a także zdemontowane elementy drzwi i okien – zwykle używany jest do tego kontener otwarty. W zakładach przetwarzających drewno lub produkujących granulaty najlepiej sprawdzają się natomiast kontenery stalowe ze ślimakowym podajnikiem uniemożliwiającym rozsypywanie się zawartości. Do przechowywania odpadów w półpłynnych lub płynnych idealne są kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – szybki rozładunek

Do składowania ładunków o sporych rozmiarach, które nie są odpadami czy też wymagają selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem są kontenery plandekowe. Ich konstrukcja na bazie szkieletu jest powleczona plandeką, po rozsunięciu której (prawie identycznie jak przy firance) możliwy jest ekspresowy rozładunek kontenera. Tego typu kontenery produkowane są najczęściej dla przedsiębiorstw transportowych oraz magazynów.

Nasze dane teleadresowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]