Czy kombinezon motocyklowy zwiększa bezpieczeństwo jazdy?

Czy kombinezon motocyklowy zwiększa bezpieczeństwo jazdy?

Jeśli szukasz kombinezonu na motor, zobacz tu.

Jazda na jednośladzie wiąże się nie tylko z określonym niebezpieczeństwem, ale nieraz także z odczuwalnym brakiem komfortu. Żeby ograniczyć niekorzystny wpływ niektórych czynników na zadowolenie z jazdy, konieczne jest wyposażenie się w stosowny ubiór. Kombinezon na motor bądź specjalne spodnie w zestawie z kurtką zahamują odczuwanie rozpędzonego powietrza, jak również w razie ewentualnego wypadku wyraźnie obniżą prawdopodobieństwo doznania przeróżnego rodzaju kontuzji. Tak jednak będzie wyłącznie w przypadku, gdy wybierzemy stosowny ich model. Co warto zatem zakładać? Co będzie najodpowiedniejszym rozwiązaniem – wariant jedno- czy dwuczęściowy? Jaki materiał wybrać? Na te pytania odpowiadamy poniżej.

Kombinezon na motor jedno- albo dwuczęściowy. Który wybrać?

Jednoczęściowe kombinezony na motor wybierają przede wszystkim biorący udział w wyścigach profesjonalni motocykliści, jak również osoby z rzadka pokonujące odległe trasy bez długich postojów. Dają one maksymalny poziom ochrony w trakcie wypadku. Niestety w parze z tym idzie obniżenie wygody ich zakładania, ale i przemieszczania się w nim na co dzień, np. ciężko w nim skorzystać z toalety, co może być niesłychanie kłopotliwe. Tym samym motocykliści, którzy nie jeżdżą w zawodach, śmiało powinni zdecydować się na dwuczęściowy kombinezon na motor. Zapewnia on optymalną w większości sytuacji protekcję, a zarazem można go łatwo zakładać i ściągać.

Kombinezon na motor – ważny jest materiał, z którego został wytworzony

Budowa kombinezonu motocyklowego to natomiast nie wszystko, co należy wziąć pod uwagę kupując jeden z nich. Równie ważny jest materiał, z którego został on wytworzony. Tu do wyboru mamy w zasadzie skórę oraz odpowiednie tekstylia. Kombinezony ze skóry zapewniają dość małe możliwości wentylacji, ale doskonale ochraniają w takcie upadku. Trzeba jakkolwiek zaakcentować, iż niektóre tekstylia – przykładowo kevlar – pod tym względem radzą sobie tak samo dobrze, a zarazem dają lepszą wentylację.

Nasze dane teleadresowe:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]