Co zamiast kablówki? Antena SAT!

Co zamiast kablówki? Antena SAT!

Potrzebujesz anteny satelitarnej? Wejdź na https://www.telmor.pl/Produkty/Anteny-SAT-konwertery-sumatory/Anteny-Satelitarne.

Znaczna część z nas ma we własnym miejscu zamieszkania odbiornik telewizyjny. Pomimo tego, że coraz chętniej uprawiamy sport, lubimy od czasu do czasu zobaczyć ciekawy film bądź program w telewizji. Aby odbiór kanału telewizyjnego był możliwy, konieczna jest posiadanie specjalnej anteny. Bardzo dobrze nada się do tego antena SAT, którą na ten moment zakupimy bez żadnego problemu.

Antena SAT – co to naprawdę jest?

Pojęcie antena SAT oznacza świetnie znaną antenę satelitarną, którą każdy z nas widział przynajmniej kilka razy w ciągu życia. Jest to przyrząd z przykuwającą wzrok czaszą, która zwyczajowo określana bywa mianem talerza. Ten rodzaj anteny umożliwia odbiór sygnału nadawany przez satelity telekomunikacyjne. Wykorzystując antenę satelitarną można w związku z tym odbierać nadal ogromnie lubianą w Polsce telewizję satelitarną, która chętnie wybierana jest przez sporą część widzów w miejsce kablówki . Powodem jest to, że z kablówki nie wszędzie można skorzystać. Wyliczyć można parę typów anten SAT. Kupić można zatem anteny paraboliczne, offsetowe, wieloogniskowe i panelowe. Anteny tego rodzaju wyróżniają się określonymi właściwościami – różnią się na przykład średnicą jaką posiada czasza. Aktualnie w przeważającej liczbie przypadków konsumenci wybierają jednak modele o średnicy od 18 do 35 cali. Urządzenia produkowane są tak, aby nie niszczały w efekcie działania niekorzystnych czynników atmosferycznych. Za sprawą tego śnieg, deszcz, niskie i wysokie temperatury nie odbijają się negatywnie na ich stanie technicznym. Najwyższej klasy antena SAT będzie mogła być użytkowana długi okres czasu.

Co poza anteną satelitarną jest wymagane do odbioru kanałów satelitarnych?

Antena satelitarna nie jest wyłącznym elementem potrzebnym do tego, żeby bez trudu odbierać kanały. Oprócz niej należy również zaopatrzyć się w odpowiedni uchwyt, dzięki któremu antena pozostanie odpowiednio umocowana w określonej pozycji. Potrzebny jest także konwerter (dwupasmowy albo posiadający pojedyncze pasmo), kabel współosiowy i odbiornik satelitarny.

Nasze dane teleadresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]