Biżuteria z lampworkami – kiedy sprawdzi się najlepiej?

Biżuteria z lampworkami – kiedy sprawdzi się najlepiej?

Jeśli potrzebujesz lampworków, odwiedź ten adres.

Na pierwszy rzut oka przypominają barwne słodycze. Lampworki, gdyż o nich mowa, to specyficzny typ paciorków wykonywanych ze stopionego szkła. Kiedyś były produkowane na własną rękę – surowiec rozgrzewano za pomocą zmodyfikowanej lampy naftowej, stąd też określenie perły lampowe. Obecnie także można wykonać je samodzielnie, lecz bardziej trafionym pomysłem okaże się z całą pewnością zakup gotowej biżuterii z lampworkami. Dlaczego warto na to postawić? Do jakich kreacji najlepiej nosić lampworki? Jak wykonać je w domu?

Lampworki – jak powstają?

Lampworki są robione, jak już wspomnieliśmy, nad lampą. Obecnie najlepiej sprawdzi się gazowy palnik. Do ich produkcji stosuje się odpowiednie szkło, jakie pod wpływem ognia rozgrzewa się, a to pozwala na danie mu najróżniejszych kształtów. Strużki gorącego materiału nawijane są na pręcik, dzięki czemu każdy paciorek ma otwór w samym centrum – to sprawia, że lampworki mogą być wykorzystane do produkcji kolczyków czy naszyjników.

Kreacje do lampworków

Kolorowe lampworki doskonale pasują do normalnych strojów. Szczególnie dobrze komponują się z koszulkami z nietypowymi nadrukami, kolorowymi swetrami oraz coraz częściej zakładanymi trampkami. Nie oznacza to oczywiście, że będą dobrze wyglądały tylko przy takich ubraniach – to tylko sprawa wyobraźni.

Nasze dane teleadresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]