Biżuteria z ametystami

Biżuteria z ametystami

Dowiedz się więcej o ametystach.

Ametyst uznawany jest przez wielu jako najbardziej wyjątkowa odmiana kwarcu. Występuje np. w USA, Paragwaju, Urugwaju i Rosji. Złoża tego kruszca znajdują się również w Polsce. Ametyst ma fioletowo-purpurową barwę, którą zawdzięcza śladowym ilościom glinu i żelaza. Bogatą kolekcję biżuterii z tymi kamieniami szlachetnymi znajdziecie na www.ametysty.com.pl.

Kiedy zakładać biżuterię z ametystami?

Ametysty znajdowały się w klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała np Katarzyna II Wielka. Umieszczany był w berłach brytyjskich władców. w XXI wieku, znaleźć go można w broszkach i kolczykach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Pięknie wygląda w kreacjach wieczorowych. W celu rozświetlenia cery, warto założyć niewielkie kolczyki na biglach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać efekt glamour lepiej wybrać większy element, taki jak oprawiony w srebrze ametyst na srebrnym wisiorku.

Biżuteria z ametystami i jej właściwości

Biżuterię z ametystu można wkładać nie tylko na wielkie uroczystości, ale również w pracy. Poza pięknym wyglądem, kamień uwalnia podobno od stresu i pomaga radzić sobie z problemami. Czy tak jest w rzeczywistości? Pozostaje przekonać się o tym osobiście.