Aparat do drenażu limfatycznego w domu? Teraz to możliwe!

Aparat do drenażu limfatycznego w domu? Teraz to możliwe!

Dowiedz się, gdzie kupić aparat do masażu limfatycznego, wejdź na carepump.pl.

Drenaż limfatyczny to zabieg, którego rolą jest usprawnienie obiegu limfy w organizmie. Drenaż manualny opracował duński fizjoterapeuta prawie 100 lat temu – to rozmaite chwyty terapeutyczne, m.in. ruchy obrotowe oraz pompujące, których częstotliwość i siłę terapeuta dostosowuje za każdym razem do kondycji zdrowotnej pacjenta, jak i miejsca ucisku.

Aparat do masażu limfatycznego – na obrzęki kończyn różnego typu

W ostatniej dekadzie w gabinetach fizjoterapeutów każdego dnia stosowane są aparaty do presoterapii, które symulują masaż wykonywany manualnie. Taki sprzęt to specjalne rękawy podzielone na komory, które nasuwa się na obrzękłe kończyny dolne lub górne. Dzięki wtłoczeniu powietrza w poszczególne przegrody urządzenie uciska kończynę, wspomagając tym samym krążenie limfy. Istnieje dużo wskazań do wypróbowania presoterapii. To zwłaszcza zwyrodnienia stawów, zastoje i obrzęki limfatyczne, jak również obrzęki pooperacyjne (np. po operacji mastektomii albo tarczycy) obrzęki lub będące wynikiem urazów. Wykorzystuje się go dodatkowo w zabiegach estetycznych – wspomagająco podczas procesu odchudzania bądź jako wsparcie w likwidacji “skórki pomarańczowej”. Presoterapia jest także na co dzień stosowana wśród sportowców, najczęściej jako etap regeneracji powysiłkowej.

CarePump – sprzęt do drenażu limfatycznego do użytku domowego

Szerokie możliwości zastosowania aparatów do masażu uciskowego wpłynęło pozytywnie na rozwój tego sprzętu. Dziś osoby raz za razem stosujące tę metodę terapii mogą wykonać zabieg w mieszkaniu, za sprawą nowoczesnych urządzeń Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Domowe aparaty do masażu limfatycznego tego producenta charakteryzują parametry porównywalne do sprzętu wykorzystywanego w placówkach fizjoterapeutycznych. Numer z nazwy modelu oznacza liczbę komór mieszczących się w rękawach – im więcej przedziałów, tym efektywniejszy jest drenaż. Aparaty CarePump są kompaktowe i dość lekkie, więc bez problemu można spakować je w podróż, np. na turniej sportowy.

Co ważne, poddanie się zabiegowi masażu limfatycznego musi być uprzednio ustalone z lekarzem. Nie rekomendujemy decydować o tym samodzielnie, bowiem występują przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie takiego zabiegu (to między innymi stany zapalne i zakrzepica, które należy uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]