Zaatakowano Twoją stronę na WordPressie? Zleć usuwanie malware

Zaatakowano Twoją stronę na WordPressie? Zleć usuwanie malware

WordPress atak. Zdobądź więcej wiadomości.

WordPress okazał się w mijających latach tak szeroko rozpowszechnionym systemem zarządzania treścią, że liczbę sklepów i witryn internetowych działających z jego użyciem liczy się już w setkach milionów. Częstotliwość korzystania z tego CMS-a sprawia, że strony wykonane na WordPressie są ulubionym celem ataków hakerów. W przypadku zainfekowania witryny złośliwym oprogramowaniem, niezbędne jest czyszczenie zawirusowanego WordPressa.

Jak zidentyfikować zawirusowanego WordPressa?

Witryna internetowa rozsyła wiadomości-śmieci? Logowanie jest zablokowane? Treści na stronie zostały podmienione bez Twojej wiedzy? A może na witrynie widnieją linki do nieznanych Ci adresów? To tylko parę z popularnych przykładów alarmujących o zainfekowaniu witryny. W takich sytuacjach wymagane jest ekspresowe działanie w celu identyfikacji powodu infekcji, a w konsekwencji przywrócenia witryny internetowej do należytego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze szkodliwych wtyczek bądź po atakach hakerów najlepiej zlecić ekspertom od tego typu działań, gdyż usuwanie malware z WordPressa przeważnie przekracza kwalifikacje osób, które każdego dnia parają się tylko tworzeniem sklepów i stron na tym systemie zarządzania treścią.

Jak przebiega usuwanie wirusów ze strony www?

Specjaliści zajmujący się usuwaniem malware ze stron opartych na WordPressie podczas swoich czynności naprawczych przeprowadzają wnikliwe sprawdzenie plików i baz danych strony. Badają kod zainstalowanych na stronie wtyczek i motywów, jak również pliki wp-config oraz htaccess. W trakcie naprawy zainfekowanego WordPressa implementowane są na stronie dodatkowe zabezpieczenia, które zmniejszą ryzyko kolejnych infekcji. Jeśli długotrwałe zawirusowanie przyczyniło się do dodania strony do spisu wykluczeń (między innymi w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu wirusów z WordPressa eksperci mogą podjąć również wymagane czynności w celu wykreślenia jej z tego typu “czarnych list”. Eliminacja wszelkich następstw zainfekowania nie jest gwarancją, iż taki przypadek nie przydarzy się w późniejszym okresie, stąd istotne jest cykliczne uaktualnianie WordPressa i używanych na stronie www wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]