Skanowanie i drukowanie 3D jako usługa

Skanowanie i drukowanie 3D jako usługa

Szukasz szczegółowych wiadomości o 3D druku? Dobrze trafiłeś! Skieruj się tutaj.

Wydruki 3D są usługą adresowaną zarówno do osób fizycznych, jak i firm. Kto jest jej potencjalnym zleceniodawcą? Oferta takich usług jest kierowana przede wszystkim do projektantów CAD, pracowników działów badawczo-rozwojowych i technicznych, konstruktorów, inżynierów oraz przedstawicieli pozostałych gałęzi przemysłu. Każda firma lub osoba, która potrzebuje modelu koncepcyjnego albo prototypu wykonanego w technologii PolyJet, DMLS, SLS,SLA, i FDM, może złożyć zamówienie na te usługę, o ile nie posiada własnej drukarki 3D.

Wydruki 3D – jakie usługi oferuje CadXpert?

CadXpert – polski lider w zakresie profesjonalnych skanerów 3D i drukarek 3D – poza asortymentem świadczy też usługi, takie jak:
– projektowanie 3D,
– drukowanie 3D,
– skanowanie 3D
Nie licząc wyszczególnionych powyżej usług CadXpert oferuje także szkolenia (stacjonarne oraz online – webinary). Na stronie firmy znajduje się też strefa wiedzy. Umieszczono tam zarówno informacje od producentów sprzętu do druku 3D, jak i zredagowane przez ekspertów CadXpert. CadXpert jest także organizatorem i pomysłodawcą sympozjów Forum Druku 3D.

SLA – precyzyjny druk 3D detali

Wydruk 3D metodą SLA to pierwszy, pionierski sposób wytwarzania prototypów. Ta technologia – zwana też stereolitografią – polega na utwardzaniu nowych warstw ciekłej żywicy wiązką laserową. Do kogo adresowana jest oferta drukowanie 3D w technologii SLA? Do firm albo osób, które potrzebują modeli precyzyjnych, szczegółowo odwzorowanych, z zachowaniem precyzji geometrii. To technika, która gwarantuje niespotykaną rozdzielczość druku i druk detali, wygładzonej powierzchni, wyrazistych konturów oraz bardzo cienkich elementów.

FDM – druk 3D modeli koncepcyjnych oraz prototypów

Najbardziej rozpowszechnioną technologią druku 3D jest FDM – za jej uznaniem stoi atrakcyjna relacja ceny do jakości, jak również opcja wykorzystywania filamentów w ogromnej gamie kolorystycznej. W toku druku metodą FDM na model nakładane są stopniowo warstwy tworzywa termoplastycznego – istnieje możliwość określenia grubości warstwy. Druk 3D FDM jest realizowany głównie za pomocą drukarek 3D marki MakerBot oraz urządzeń przemysłowych Stratasys. Z tej technologii druku korzystają firmy potrzebujące prototypów czy też modeli koncepcyjnych.

Wydruk 3D w technologii SLS

Metoda druku 3D w technologii SLS działa na podobnej zasadzie jak przedstawiona powyżej metoda SLA. Także tutaj dodawane są następne powłoki materiału – w tym przypadku są to warstwy sproszkowanego poliamidu. Jakie są najważniejsze plusy tej techniki wydruku 3D? Technologia SLS ma największe możliwości produkcyjne. Technologia laserowego scalania proszku poliamidowego zapewnia odporność mechaniczną i chemiczną oraz precyzję konturów.

Nasze dane teleadresowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]