Regulacja okien. Z jakiego powodu należy ją wykonać?

Regulacja okien. Z jakiego powodu należy ją wykonać?

Chcesz sprawdzić, kto ma w swojej ofercie regulację okien Warszawa? Na co czekasz? Koniecznie skieruj się na https://serwismeteo.pl/regulacja-okien/.

Regulacja okuć okiennych, potocznie zwana regulacją okien, to profesjonalna usługa, jaka powinna być realizowana zawsze, kiedy pojawiają się trudności z zamykaniem okna, a również przed sezonem letnim oraz zimowym – żeby odpowiednio ustawić docisk skrzydła do ramy. Dowiedz się, z jakiej przyczyny jest to istotne!

Po co przeprowadza się regulację okien?

Regulacja okien nie tylko zezwala ustawić optymalną szczelność okna, niemniej jednak także zapobiega wypaczeniom i uszkodzeniom ramy.
Wyróżnia się dwa rodzaje regulacji okien (a szczegółowo mówiąc: regulacji okuć okiennych). Pierwszy typ to regulacja siły docisku skrzydła do ramy – to tak nazywana regulacja zima/lato, jaka wpływa na szczelność okna, a więc na wentylację mieszkania. Przed sezonem zimowym okna ustawia się w trybie zimowym, inaczej zwiększając docisk skrzydła do ramy okiennej, by przepuszczało jak najmniej powietrza. Z kolei przed sezonem letnim docisk skrzydła do ramy okiennej należałoby obniżyć, żeby okno przepuszczało więcej powietrza.
Drugi typ to regulacja pozycji skrzydła. Nieprawidłowa pozycja skrzydła wywołuje komplikacje z zamykaniem okna czy też działaniem klamki, a regulacja pozycji skrzydła zezwala je usunąć.

Jak w szeregu przypadków powinna być wykonywana regulacja okien?

Jak bez trudu się domyślić na bazie podanych wyżej wiadomości, regulację okien winno wykonywać się dwa razy w roku – przed sezonem letnim i zimowym.
Jeśli niemniej jednak pojawiają się komplikacje z zamykaniem okna czy też klamka stawia opór, warto na dodatek wezwać profesjonalistów od regulacji okien, którzy polepszą pozycję skrzydła okna.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]