Obiad wigilijny w firmie – usługa cateringu świątecznego coraz popularniejsza

Obiad wigilijny w firmie – usługa cateringu świątecznego coraz popularniejsza

Zleć catering świąteczny.

Święta Bożego Narodzenia to czas, który spędza się na ogół w familijnym gronie, ale spotkania świąteczne urządzane są też w firmach. W wielu przypadkach pracownicy firmy aranżują je swoimi siłami, przynosząc własnoręcznie ugotowane smakołyki, jednak w sporych przedsiębiorstwach ten model działania nie zawsze sprawdza. Żeby zatem ułatwić sobie zadanie organizacji firmowych śniadań bożonarodzeniowych, zarówno dużych, jak i tych mniejszych, warto skorzystać z oferty cateringu świątecznego.

Catering świąteczny – typowe potrawy i słodkie specjały

Rzecz jasna, na wigilijnym stole powinny stać typowe świąteczne smakołyki. To głównie dania rybne, jak chrupiący filet z łososia czy też karpia, a także staropolskie zupy – z całą pewnością barszcz czerwony i żurek, a w niektórych regionach również zupa grzybowa. Na stole nie może zabraknąć też krokiecików z grzybami i kapustą, które zwykle serwowane są wespół z wspomnianym już barszczem czerwonym. Firmowa impreza wigilijna nie byłaby pełna bez zimnych zakąsek, np. bez sałatki śledziowej bądź ryby po grecku. Warto także zadbać o smakowity akcent na koniec spotkania. Na stół świąteczny polecamy kutię z miodem, makowiec lub puszysty sernik.

Firmowy catering świąteczny – wybierz potrawy, które wszystkim będą smakować

Planowanie wigilijnego spotkania w firmie warto zacząć z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Powinieneś ustalić dzień wydarzenia oraz dopasować go do harmonogramu urlopów zespołu. Umożliwia to ścisłe określenie przypuszczalnej liczby uczestników uroczystości, a tym samym pomoże zamówić optymalną ilość porcji. Dobrym rozwiązaniem jest omówić z załogą menu i razem wybrać te dania z katalogu firmy cateringowej, które wszystkim odpowiadają. Istotne jest też to, aby ustalić czy ktokolwiek z zatrudnionych może mieć reakcję alergiczną, przykładowo na orzechy, które mogą znajdować się w w deserach, czy też są w załodze firmy wegetarianie. Dla takich osób należy zamówić dania odpowiadające ich diecie. Firmy cateringowe zajmujące się przygotowaniem meny świątecznego akceptują zamówienia przez większość grudnia, jednak nie zalecamy odkładać tego na ostatnią chwilę.

Nasze dane teleadresowe:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]