Na co zwrócić uwagę, gdy wynajmujesz lokal na komunię?

sala na komunie kraków

Przyjęcie komunijne jest dla dziecka tak samo wyczekiwanym zdarzeniem, co samo przyjęcie sakramentu. Trudno się tym dziwić, bo to zazwyczaj pierwsza rzeczywiście wielka impreza dla rodziny, na której dziecko jest świadome, że wszyscy zaproszeni skupieni są tylko na nim. Wobec tego rodzice pragną, by ten dzień pozostał na lata w jego pamięci.

Zorganizować imprezę w domu czy wynająć salę na komunię?

Już przed wysyłką zaproszeń na komunię rodzice powinni wiedzieć czy ugoszczą gości w swoim mieszkaniu czy konieczne będzie zarezerwowanie sali. Podejmowanie zaproszonych w mieszkaniu jest najczęściej opcją wówczas, gdy urządzamy uroczysty obiad tylko dla wyjątkowo bliskiej kilkunastoosobowej rodziny, lecz to już rzadkie sytuacje. Obiady z okazji komunii zmieniły się w ostatnich latach w duże wydarzenia rodzinne, na które sprasza się niekiedy ponad setkę gości, zatem często odbywają się w domach weselnych i restauracjach. Jeżeli planujemy wynająć pojemny lokal, trzeba zacząć poszukiwania sali, zaraz po tym jak będzie wyznaczony termin komunii. W okresie komunijnym znaczną trudnością może okazać się też znalezienie wolnej firmy cateringowej, więc trzeba wybrać taką salę na organizację przyjęcia, która współpracuje z własnym, sprawdzonym dostawcą cateringu, specjalizującym się w przygotowaniu dań na komunie. Istotne jest również to, by lokal na przyjęcie komunijne zlokalizowany był tak, by transport wszystkich uczestników imprezy z kościoła był komfortowy oraz szybki.

Organizacja przyjęcia komunijnego – wynajmij animatora i fotografa

Pomyśl o wynajęciu fotografa, który utrwali ku pamięci ten dzień – nie tylko wydarzenia w kościele, ale także następujący później obiad dla zaproszonych. Zwyczajem stały się także stylizowane sesje zdjęciowe dziecka w komunijnej szacie oraz jego wspólne zdjęcia z rodzicami chrzestnymi i rodziną. Sala na komunię musi więc wyróżniać się prześlicznymi, zadbanymi pomieszczeniami. Kolejnym atutem będzie dostęp do ogrodu, w którym przy słonecznej pogodzie można będzie zrealizować sesję zdjęciową w plenerze. Możliwość wyjścia do ogrodu to też atrakcja dla najmłodszych uczestników przyjęcia komunijnego – jeżeli będzie ich spora grupa, radzimy wziąć pod uwagę zatrudnienie animatora, który zajmie dzieci przeróżnymi zabawami.
Naturalnie, uczestnicy obiadu komunijnego przyniosą upominki dla dziecka. Rodzice zwykle zostawiają im pełną dowolność z tym zakresie. Jednak w zaproszeniu można zaznaczyć, iż nie zgadzamy się na niektóre rodzaje podarunków, np. zabawkowe pistolety bądź quada.

Nasze dane teleadresowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]