Kiedy sprzątasz piwnicę i strych zamów usługę wywozu mebli

Kiedy sprzątasz piwnicę i strych zamów usługę wywozu mebli

Jeżeli chcesz zamówić utylizację starych mebli Kraków, skieruj się na maxgruz.pl/oferta/utylizacja-wywoz-mebli/.

Większość z nas z pewnością świetnie zdaje sobie sprawę z problemu, jakie tworzą rzeczy, których od dawna już nie wykorzystujemy, a których nie chcemy wyrzucić z przeróżnych przyczyn. Żeby nie zagracały miejsca w domu, przeważnie przenosimy je do piwnicy, na poddasze bądź do komórki lokatorskiej. Problem jednakże w tym, że po kilku miesiącach i te schowki robią się tak zapchane, iż zwyczajne korzystanie z nich okazuje się niemożliwe. Dopiero to nakłania większość z nas do wykonania porządnego sprzątania, będącego przesłanką do tego, by uwolnić się od uzbieranych rzeczy. Takie duże porządki często organizujemy też, kiedy dostajemy w spadku po kimś mieszkanie lub nabywamy zaniedbany dom. Wypada więc posiadać wiedzę, co zrobić ze uzbieranymi przedmiotami i jak błyskawicznie wywieźć stare meble z piwnicy, domu oraz strychu.

Zleć wywóz starych mebli i nie mieszaj ich ze śmieciami komunalnymi

Śmieci takie jak sprzęt RTV i AGD, zużyte panele podłogowe lub ścienne, elementy stolarki okiennej czy połamane meble nie mogą zostać wyrzucone do zbiornika zarezerwowanego na odpady komunalne. Jeżeli potrzebujemy się od nich uwolnić, możemy skorzystać z paru rozwiązań. Pierwsze to odwiezienie ich na własną rękę do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednakże posiadania adekwatnie dużego samochodu. Następne to poczekanie na okresową zbiórkę takich odpadów. Te mają miejsce z reguły co kilka tygodni – do czasu kolejnej zbiórki jesteśmy więc przymuszeni znaleźć miejsce na przetrzymanie rupieci znacznych rozmiarów. Najbardziej optymalne jest ostatnie wyjście – zamówienie kontenera na odpady, który po wypełnieniu odwiezie odnajmująca go firma. Zatroszczy się ona również o zgodną z prawem utylizację zebranych śmieci. Przedsiębiorstwa wypożyczające kontenery częstokroć świadczą także profesjonalne wsparcie przy opróżnianiu poddasza, piwnicy względnie całego mieszkania.

Utylizacja starych mebli – powtórne przetworzenie materiału

Stare meble, jeśli zostaną oddane do PSZOK-u lub firmy trudniącej się się profesjonalnie utylizacją, wcale nie muszą być spalone lub porzucone na składowisku. Po rozebraniu ich na części podstawowe i posortowaniu komponentów wedle materiału, z którego zostały wykonane, mogą być po raz kolejny przetworzone i przyczynić się do wyprodukowania kolejnych rzeczy. Utylizacja mebli, a głównie drewna, z którego w przeważnie są one wytworzone, opiera się w większości wypadków na ich przetworzeniu w płyty wiórowe, które następnie mogą posłużyć do produkcji kolejnych szaf, łóżek lub półek.

Nasze dane teleadresowe:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]