Audyt SEO – jakie nieprawidłowości najczęściej ujawnia?

Audyt SEO – jakie nieprawidłowości najczęściej ujawnia?

Na http://tinyurl.com/ydg6uy59 sprawdzisz, komu zlecić audyt sklepu internetowego.

Wedle internetowego wydania Słownika Języka Polskiego PWN audyt oznacza kontrolę spółki, przedsiębiorstwa lub firmy pod kątem licznych czynników, między innymi organizacyjnych i finansowych, a także ocenę perspektyw dalszego rozwoju. Co, mając na uwadze powyższe, oznacza zatem audyt SEO? Jest to gruntowna analiza strony www, oceniająca różne jej aspekty, jak strukturę nagłówków, kod strony, prędkość ładowania się strony, tytuły i opisy meta i wiele mniej i bardziej znaczących elementów. Poza samym wyliczeniem błędów oraz uchybień, w szczegółowym audycie SEO powinny znaleźć się także zalecenia co do rozwiązania wymienionych problemów.

Audyt SEO bada witrynę www pod względem zgodności ze standardami W3C, treści na stronie, użyteczności, a także bezbłędności kodu. Poza tym sprawdzane jest też, czy strona jest przyjazna dla wyszukiwarek. Podsumowując, audyt SEO zleca się agencji, by wskazała ona wszelkie nieprawidłowości na stronie oraz – co istotne – zaleciła rozwiązania, które pomogą je naprawić.

Bezpłatny audyt SEO nie odkryje wszystkich błędów na stronie

Online znajduje się wiele narzędzi i stron, z wykorzystaniem których ekspresowo i bez ponoszenia żadnych kosztów wykonuje się audyt SEO witryny. Zalety tej opcji? Cena i szybkość. Wady? Całe mnóstwo. Wersje testowe czy też darmowe narzędzia z ograniczaną funkcjonalnością, nie są doskonałe. Jeżeli już odnotują pewne uchybienia na stronie, to z reguły nie wszystkie. Dużo błędów (przykładowo w kodzie) wychwycić można tylko w trakcie analizy przeprowadzonej nie przez algorytm, a przez specjalistę w danej dziedzinie.

Na audyt SEO wykonywany przez agencję trzeba zaczekać zazwyczaj od tygodnia do około miesiąca. Czas na przygotowanie dokumentu powinien zostać wyznaczony w umowie podpisanej z agencją, która podjęła się jego przeprowadzenia. Audyt płatny umożliwia wykrycie wszystkich kluczowych problemów obecnych w witrynie. Jeśli strona była utworzona na platformie pokroju Magento czy Shoper lub na bezpłatnym szablonie, to problemów do poprawy może być sporo. Kiedy witryna powoli się ładuje, a na ważne dla klienta frazy pojawia się daleko za pierwszą pięćdziesiątką wyników wyszukiwania, to także są to znaki, że zlecenie zewnętrznej firmie SEO audytu będzie odpowiednim rozwiązaniem.

Jakie problemy pokazuje SEO audyt?

Dokładnie przeprowadzony audyt SEO może ujawnić liczne wady strony, m.in:

 • niska prędkość ładowania się witryny w wersji na urządzenia mobilne i na komputer,
 • błędy strony w wersji na komórki, takie jak zbyt wolne wczytywanie się jakiś obrazów,
 • nieprzetłumaczone wersje językowe strony,
 • poprawność w strukturze nagłówków,
 • problemy z dostępnością strony dla robotów,
 • powody niskiej widoczności strony na słowa kluczowe,
 • brak bądź nieuzupełniona wizytówka Google Moja Firma,
 • brak tytułów i opisów meta,
 • słaba jakość zawartości strony,
 • poprawność kodu strony,
 • faktyczna ilość zaindeksowanych podstron,
 • brak albo nieprawidłowa integracja z narzędziami Google (przykładowo Google Analytics)

.

Nasze dane teleadresowe:
SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]