Wynajem szalunków – dobre strony

szalunki, wynajem szalunków

Szalowanie to jedna z najczęściej stosowanych na budowach technik. Na czym się opiera? Szalunek to swego rodzaju forma, w którą wylewany jest cement – najczęściej przy wykonywaniu fundamentów. Szalunki zwykle robione są z drewna, jednak łatwo zaobserwować również wersje wykonane ze stali, a czasem nawet tworzyw syntetycznych. Innymi istotnymi elementami szalunków są dźwigary i podpory, bo te pozwalają na wypracowanie odpowiednich rezultatów. Niestety z uwagi na spore ceny nie wszystkie ekipy remontowe mają swoje szalunki. Jeśli będą potrzebne, mają szansę wszak zwyczajnie je wynająć – tym bardziej, iż wynajem szalunków to dziś bardzo popularna usługa.

W jakich przypadkach postawić na wynajem szalunków?

Zakup własnych szalunków okaże się trafionym rozwiązaniem dla firm często przyjmujących zadanie wykonania fundamentów, gdyż jak już nadmieniliśmy, są one w tym celu niezbędne. Jeśli z kolei budowanie fundamentów nie jest najważniejszą usługą naszej firmy, warto rozważyć zalety, które daje nam wynajem szalunków. Dlaczego powinniśmy na niego postawić? Głównie ze względów ekonomicznych – wypożyczenie szalunków parę razy w sezonie jest bardziej korzystne niż ich zakup. Dobrze wspomnieć także o funkcjonalności, ponieważ przechowywanie sporadycznie wykorzystywanych szalunków może powodować poważne koszty.

Wynajem szalunków – jak wybrać?

Jeśli postawimy na wynajem szalunków, powinniśmy dokładnie przemyśleć to, która firma nam je dostarczy. Jak ją wybrać? Najlepiej wybrać ofertę firmy doświadczonej w sprzedaży sklejki dla firm budowlanych – dzięki temu zyskamy gwarancję tego, że szalunki będą wytrzymałe i praktyczne. Bardzo ważna okaże się też obsługa korzystającego z usługi – w przypadku, gdy coraz bliższy jest termin rozpoczęcia prac nie możemy zaakceptować opóźnienia. W przypadku wątpliwości warto natomiast wejść do sieci, by dowiedzieć się, co o usługach konkretnego przedsiębiorstwa mówią poprzedni kontrahenci.

Nasze dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]