Rodzaje i zastosowanie podpór szalunkowych

podpory stropowe, podpory szalunkowe

Podpory stropowe to rodzaj szalunków, bez których wzniesienie budynku byłoby niewykonalne. Jak się ich używa? Dlaczego warto wynająć podpory szalunkowe?

Podpora stropowa – rodzaje i jej zastosowanie

Pośród szalunków rozróżniamy deskowania do wykopów, ścienne i podpory stropowe. Ten ostatni wariant używany jest do podpierania stropów – z pomocą tego tymczasowego modułu konstrukcyjnego możliwe jest pokrycie stropu betonem i stosowne jego uformowanie. Ważną funkcję pełnią również stoliki szalunkowe oraz drewniane dźwigary – niezastąpione w trakcie prowadzania robót budowlanych. Podpory szalunkowe wykonywane są ze stali malowanej lub ocynkowanej ogniowo i mają opcję ustawiania wysokości, dzięki czemu można je stosować w różnych sytuacjach. Zazwyczaj w sprzedaży można dostać podpory o zakresie od 1,6 do 3 metrów lub od 2 do 3,6 metra.

Podpory szalunkowe – wiodący producenci i opcja wynajmu

Podpory stropowe charakteryzują się wysoką trwałością, są również łatwe w montażu, a możliwości wykorzystania ich w budownictwie są ogromne. Pośród wiodących producentów warto wymienić podpory Peri, szalunki Altrad, a także części wykonywane przez firmy Olan, Hunnebeck czy Pionart. Na szczególną wzmiankę zasługują podpory Peri wyróżniające się nowatorskimi rozwiązaniami, znakomitą jakością oraz przemyślaną strukturą. Podpory szalunkowe Peri są przystosowane do używania nawet w ciężkich warunkach. Obecnie dużo przedsiębiorstw budowlanych decyduje się na wypożyczenie szalunków – przystępne ceny powodują, iż usługi te stają się coraz popularniejsze. Wypożyczenie podpór stropowych to również oszczędność czasu.

Nasze dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]