Profile aluminiowe – lekkie, wytrzymałe konstrukcje

Profile aluminiowe – lekkie, wytrzymałe konstrukcje

Profile aluminiowe kupisz na metal-e.pl.

Aluminium jest zaliczany do najchętniej stosowanych w architekturze materiałów. Do jego atutów zalicza się zwłaszcza niewielka gęstość, bo ta powoduje, iż wykonywane z niego elementy nie są dużym obciążeniem – zaś to umożliwia wykonanie mnóstwa rozmaitych konstrukcji. Ma jednak pewne minusy – bez domieszek nie jest bardzo wytrzymałe, dlatego w budownictwie i pozostałych dziedzinach przemysłu wykorzystuje się zwłaszcza jego mieszanki, które cechują się dużą odpornością przy wspomnianej niedużej masie. W budownictwie najczęściej wykorzystywanymi elementami są pręty i profile aluminiowe. Do czego więc konkretnie się je stosuje?

Profile aluminiowe w przenośnych scenach

Profile aluminiowe to świetny materiał do produkcji mobilnych konstrukcji. Z ich zastosowaniem wykonuje się na przykład wiaty dla sklepów i na imprezy masowe, przenośne sceny, a także stoiska targowe. Na zainteresowanie nimi w największej mierze wpływa ich nieznaczna waga oraz wytrzymałość, ale także łatwość budowania scen oraz to, iż bez trudu można nadać im potrzebny wygląd. Pozwalają na to nowoczesne techniki czyli malowanie proszkowe, które sprawia, że profile aluminiowe mogą zostać malowane farbą o wybranym odcieniu na długi okres, bo naniesiona w ten sposób farba jest odporna na zarysowania.

Inne zastosowania profili aluminiowych

Obok konstrukcji składanych, profile aluminiowe są stosowane także w innych branżach. Doskonale sprawdzają się jako części wszelkiego rodzaju samochodów, sprzętu dla aktywnych lub urządzeń. Profile aluminiowe są również stosowane przez inżynierów w wojsku, przy wznoszeniu przeszklonych obiektów budowlanych, w wytwórstwie ogrodzeń oraz poręczy, a także w transporcie samochodowym. Należy także wspomnieć, iż profile aluminiowe są chętnie wykorzystywane przez przedsiębiorstwa produkujące sprzęt RTV i AGD.

Nasze dane teleadresowe:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]