Pergola tarasowa – idealne rozwiązanie dla domu

zadaszenia tarasowe warszawa, pergola tarasowa warszawa

Posiadasz swój dom z ogrodem i chcesz dobrze zaplanować tę przestrzeń, żeby stała się w wysokim stopniu funkcjonalna? Pragniesz przebywać jak najwięcej godzin na wolnym powietrzu, nie ograniczając się tylko do pogodnych dni? Odpowiedzią dla Ciebie jest budowa zadaszenia tarasowego bądź wolno stojącej pergoli ogrodowej, pozwolą Ci cieszyć się takim odpoczynkiem niezależnie od warunków panujących na zewnątrz.

Pergola tarasowe – znakomite rozwiązanie dla domu z ogrodem

Pergole są zabudową stałą bądź mobilną, czyli rozkładaną i składaną zależnie od potrzeb, jednak użytkownicy prywatni na ogół wybierają modele całoroczne. Pergola zamontowana do ściany budynku formuje kryty taras, co częstokroć znacznie zwiększa przestrzeń użytkową domu. Zadaszenie tarasowe chroni domowników oraz umiejscowione pod nim obiekty przed słońcem oraz deszczem. Sporo oferowanych na rynku projektów pergoli tarasowych można postawić nie tylko przy ścianie budynku, ale też jako odrębny element wkomponowany w przestrzeń ogrodu. Należy podkreślić, że niektóre projekty pergoli tarasowych można założyć też w przestrzeni pomiędzy dwoma murami. Obecnie pergole tarasowe wytwarzane są z mocnych i odpornych na korozję aluminium oraz stali nierdzewnej. Konstrukcje w całości zbudowane z drewna są już rzadkością.

Najnowsze modele pergoli i zadaszeń tarasowych zapewniają bardzo duże możliwości dopasowania ich pod kątem koloru i typu poszycia oraz rozmiaru. Osoby bardzo wymagające bez trudu znajdą także zadaszenia zaopatrzone w liczne udogodnienia, między innymi skuteczne systemy odprowadzania deszczówki, oświetlenie LED, a nawet automatykę pogodową. Sterowanie poszyciem za pomocą pilota to obecnie standard, choć wciąż sprzedawane są modele obsługiwane ręcznie.

Jaki wybrać wariant zadaszenia pergoli – materiałowy czy lamelowy?

Osoby, które postanowiły o budowie pergoli tarasowej stoją przed wyborem jednego z dwóch rodzajów zadaszenia – materiałowego i lamelowego. W drugim wariancie zadaszenie zbudowane jest z lameli, innymi słowy “piór” działających podobnie jak żaluzje. Można zmieniać kąt ustawienia lameli, regulując tym samym intensywność światła wpadającego przez zadaszenie lub zupełnie je zamknąć. Tymczasem w pergolach materiałowych pokrycie dachowe sporządzone jest z tkaniny (z reguły jest to wytrzymała i wodoodporna tkanina PCV), które przesuwa się w poziomie. Dach da się zupełnie otworzyć bądź zamknąć, względnie pozostawić go po części odsłoniętym. Obie te opcje bardzo dobrze się sprawdzają, więc wybór jednego z tych rozwiązania jest zależny całkowicie od upodobań użytkownika i jego osobistego wyczucia estetyki.

Nasze dane teleadresowe:
LUBAS CONCEPT Karol Lubas
ul. Mszczonowska 14
05-090 Janki

Mob.: +48 505 820 219
E-mail: [email protected]