Kiedy warto wybrać okna skrzynkowe?

Kiedy warto wybrać okna skrzynkowe?

Szukasz okna skrzynkowego? Wejdź na www.oknostol.com.pl.

Okna skrzynkowe kojarzymy zwłaszcza z wiekowymi obiektami. Nierzadko zauważyć je można w zabytkowych kamienicach, starych domkach lub dworkach. Obecnie są one wytwarzane zwłaszcza z myślą o założeniu w tego rodzaju, gdyż zastosowanie skrzynkowych okien oczekiwane jest przez konserwatora. Warto jednak zauważyć, że z uwagi na ich względy wizualne coraz chętniej montowane są także we współczesnych obiektach. Tym bardziej, że obecne wersje są równie wydajne, co okna wykonane starymi sposobami. Jak więc prezentują się okna skrzynkowe? Z czego są wytwarzane?

Okna skrzynkowe – konstrukcja

Nazwa okien skrzynkowych bierze się z ich konstrukcji. Zbudowane są z dwóch skrzydeł, między którymi znajduje się powietrze. Jest to swego rodzaju izolator, który chroni wnętrze przed chłodem. Okna skrzynkowe w zabytkowych budynkach nierzadko podzielone są na cztery elementów – te górne, mniejsze skrzydła są otwierane oddzielnie i przed laty służyły do wietrzenia wnętrz. Taka konstrukcja najlepiej zda egzamin w budynkach zabytkowych – na przykład domach drewnianych.

Materiał na okna skrzynkowe

Okna skrzynkowe, tak jak inne typy, muszą być wyprodukowane z odpowiedniego drewna. Dotychczas najczęściej wybierano sosnę i dąb, ale od niedawna ich twórcy stosują także gatunki egzotyczne. Gatunki takie jak m. in. meranti okazują się wszak znacznie bardziej wytrzymałe na wpływ wilgoci, powietrza oraz ekstremalnych temperatur.

Nasze dane teleadresowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]