Co warto wiedzieć o akcesoriach szalunkowych?

Co warto wiedzieć o akcesoriach szalunkowych?

Dowiedz się, gdzie kupić akcesoria szalunkowe, wejdź na sklep.abcszalunki.pl.

Akcesoria szalunkowe to podzespoły służące do wspierania deskowań i znajdują zastosowanie na wszystkich budowach. Jakie produkty wykorzystuje się w trakcie szalowania? Kiedy warto zaopatrzyć się w nie przez internet?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i zastosowanie

By szalunki stropowe, ścienne czy używane do wykopów były wykonane we właściwy sposób, niezbędne są odpowiednie akcesoria szalunkowe. Ich wytwórcy oferują aktualnie mnóstwo materiałów używanych do wzmacniania szalunków, między innymi sworznie napinające, ściągi szalunkowe, napinacze rygla, zaciski sprężynowe, klucze do rusztowań i żabek napinających, nakrętki, rurki dystansowe, listwy pozycjonujące czy fazujące oraz korki i stożki. Ściąg szalunkowy, zwany również ankrą szalunkową, to pręt z gwintami, który pomaga utrzymać odpowiedni odstęp między poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący używany jest do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dołączone są nakrętki talerzowe, motylkowe lub przegubowe. Z kolei żabki napinające stosowane są jako zaczepy pozwalające spiąć szalunek przy pomocy drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po usunięciu szalunków. Pośród akcesoriów szalunkowych istotną rolę pełnią także dystanse, które umożliwiają utrzymanie właściwej odległości między prętami a szalunkiem. Kupując akcesoria nie sposób pominąć także ocynkowanych nakrętek pasujących do ankr.

Czy warto kupić akcesoria szalunkowe przez internet?

Szeroki wachlarz akcesoriów szalunkowych dostępny jest w dobrze wyposażonych sklepach online. Sklepy te oferują wysokiej jakości materiały od różnych producentów. Akcesoria szalunkowe są kompatybilne z popularnymi deskowaniami Tekko, Rasto czy Peri i są do nabycia w rozsądnych cenach.

Nasze dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]