Baseny kąpielowe – rodzaje i dodatkowe akcesoria

Baseny kąpielowe – rodzaje i dodatkowe akcesoria

Baseny kąpielowe kupisz na http://www.baseny.kapielowe.pl.

Basen kąpielowy prawie zawsze kojarzy się z prestiżem, ale jest to także ogromna przyjemność, sposób na uprawianie sportu bądź odpoczynek. Na basen zatem na pewno warto się zdecydować, pamiętajmy jednak, by stawiać wyłącznie na profesjonalne rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, zbudowane i serwisowane przez profesjonalną firmę to gwarancja ich funkcjonalności oraz trwałości.

Jakie baseny kąpielowe można spotkać?

Baseny dzielą się na baseny do użytku profesjonalnego, przykładowo do salonów spa lub pływalni, a także baseny prywatne – wewnętrzne, przydomowe bądź ogrodowe. Podział na baseny zewnętrzne i wewnętrzne to kolejne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych potrzebne jest postawienie hali basenowej, która musi spełniać określone warunki, na przykład tyczące się wilgotności powietrza czy odporności materiałów budowlanych na chemię basenową. Wybór profesjonalistów jest zatem niezbędny do jego budowy.
Poza tym istnieje ogromna ilość typów basenów. Można zdecydować się na różne kształty: płytkie brodziki, okrągłe czy ósemkowe, baseny prostokątne czy podłużne baseny typu fast lane, idealne dla fanów pływania oraz zwolenników dbania o kondycję. Dostępne są również baseny o rozmaitych konstrukcjach, na przykład takie, które mają całe niecki wpuszczane w ziemię czy też o obniżonym poziomie wody, co prezentuje się bardzo efektownie.

Dodatkowe akcesoria do basenów kąpielowych

Pragnąc zmniejszyć koszty, przy projektowaniu i budowie basenu można zdecydować się na standardowe rozwiązania, ale nie w każdym przypadku dodatkowe akcesoria są bardzo kosztowne. Niesamowite wrażenie robi na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, przez co dekoruje również halę basenową albo ogród. Znakomitym pomysłem w przypadku basenów zewnętrznych jest dach, który wydłuża sezon kąpieli z 3 do aż 6 miesięcy, a ponadto chroni prywatność oraz gwarantuje bezpieczeństwo dzieci oraz zwierząt domowych. Jeżeli basen ma być wykorzystywany przede wszystkim do relaksu, dobrze będzie zamontować specjalne schody. Takich elementów jest jednak znacznie więcej – niektóre podwyższają walory funkcjonalne basenu, inne natomiast dodają mu luksusowego charakteru.

Nasze dane teleadresowe:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]