Projektowanie gabinetów lekarskich. O czym trzeba pamiętać aranżując gabinet?

Projekt gabinetu medycznego

Planowanie gabinetu lekarskiego to nie jedynie sprawa estetyki i wizerunku, lecz również wiedzy. Porządnie zaprojektowany gabinet musi dawać komfort zarówno pacjentom, jak i personelowi, jednak też spełniać standardy. O czym należy pamiętać, aranżując gabinet i komu warto to zadanie zlecić?

Planowanie gabinetów lekarskich – nie taka prosta sprawa / Planowanie wnętrz gabinetów medycznych to nie taka łatwa sprawa / Aranżacja gabinetu medycznego nie jest prosta

Porządnie zaprojektowany gabinet lekarski ma obowiązek spełniać kilka warunków:

  • być komfortowy dla pacjentów i dla lekarzy,
  • gwarantować bezpieczeństwo oferowanych usług,
  • ładnie się prezentować,
  • spełniać standardy.

Gabinet leczniczy jako miejsce użyteczności publicznej musi być zaprojektowany zgodnie z rozporządzeniami. To oznacza, iż:

  • minimalna przestrzeń gabinetu musi mieć 12 m2 dla pojedynczej praktyki lekarskiej i gabinetu stomatologicznego lub też 15 m2 dla gabinetu lekarza rodzinnego,
  • drzwi do gabinetu powinny mieć min. 95 cm szerokości,
  • łazienka ma mieć taką powierzchnię, która umożliwia całkowity obrót wózka inwalidzkiego,
  • posadzka musi być antypoślizgowa, łatwo zmywalna, odporna na działanie specjalistycznych specyfików chemicznych i niechłonąca środków organicznych,
  • ściany w sąsiedztwie ujęcia wodnego powinny być zabezpieczone do wysokości 1,6 m powierzchnią trwałą oraz nienasiąkliwą.

Profesjonalne projektowanie gabinetów medycznych – komu je zlecić?

Znajomość rozporządzeń to nie wszystko. Osoby specjalizujące się w projektowaniu wnętrz gabinetów medycznych dzięki własnemu obszernemu doświadczeniu bardzo dobrze wiedzą, które materiały zastosować, żeby pomieszczenie spełniało standardy, a równocześnie prezentowało się estetycznie oraz równocześnie możliwie jak najbardziej przyjemnie. Profesjonaliści od aranżacji gabinetu medycznego mają także świadomość, które kolory zastosować, żeby wywołać przychylne emocje u pacjentów oraz personelu.

Obok estetyki bardzo istotna jest również ergonomiczność – porządnie oraz kompetentnie zaprojektowany gabinet lekarski musi być bezpieczny i komfortowy.

Nasze dane teleadresowe:
Medic Design
ul. Łukasiewicza 1/A16
31-429 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]