Podłogi drewniane – porady dotyczące montażu paneli

Podłogi drewniane – porady dotyczące montażu paneli

Potrzebujesz paneli drewnianych? Kliknij tutaj.

Panele podłogowe wyglądają równie dobrze, co drewniane podłogi, a kosztują znacznie mniej. Atrakcyjne ceny to tylko jedna z wielu zalet paneli podłogowych – można je ułożyć w dosłownie kilka chwil, a wszyscy uporamy się z tym bez pomocy fachowców. W jaki sposób zatem zamontować panele podłogowe?

Przygotuj grunt pod panele podłogowe

Panele podłogowe najlepiej układać na suchym podłożu – zawartość wody nie może przekroczyć 3%. Warto pamiętać również o odseparowaniu paneli od podłogi – najlepiej nada się do tego folia paroizolacyjna o grubości minimum dwóch dziesiątych milimetra oraz wełna mineralna. Pod żadnym pozorem nie układaj paneli kupionych tego samego dnia – najlepiej zrobisz, odstawiając je na dwie doby – dzięki temu ulotni się z nich zbędna woda. Panele i narzędzia gotowe?

Jak układać panele podłogowe?

Zabierając się za montaż paneli, nie zapominaj o najważniejszym – panele podłogowe powinieneś układać zaczynając od kąta pokoju. Bezpośrednio wyjęciu ich z paczki, sprawdź, czy nie są uszkodzone, bowiem potem trudniej będzie je reklamować. Zatroszcz się również o temperaturę podłogi – absolutnie minimum to 15 stopni Celsjusza. Montuj je prostopadle względem okna, a w wąskich pomieszczeniach – zgodnie z orientacją fasad. Zepniesz je za pomocą specjalnych klipsów – to wytrzymałe i nadzwyczaj proste rozwiązanie.

Dylatacje – daj panelom podłogowym pracować

Wykonane z drewna lub materiałów takich, jak MDF, panele podłogowe są wrażliwe na skoki temperatury w pomieszczeniu. Należy zatem zostawić odstępy przyścienne o rozmiarze przynajmniej dziesięciu milimetrów – będą mniej zauważalne, kiedy zamontujesz też listwy podłogowe.

Nasze dane teleadresowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]