Kurs modelowania w Blender 3D – czego można się nauczyć?

Kurs modelowania w Blender 3D – czego można się nauczyć?

Kurs Blender - poznaj aktualną ofertę.

Świat grafiki cały czas się rozwija i coraz częściej twórcy odchodzą od tradycyjnych technik na rzecz kreowania swoich prac wyłącznie w tzw. digitalu. Współczesne oprogramowanie graficzne daje artystom nie tylko swobodę wykonywania dzieł 2D, ale też odwzorowania obiektów 3D. Inicjacja przygody z modelowaniem 3D nie generuje obecnie dużych wydatków – można przecież ściągnąć program Blender, który daje wiele możliwości tworzenia trójwymiarowych obrazów oraz animacji, a który jednocześnie jest całkowicie darmowy.

Nauka modelowania 3D na własną rękę jest frustrująca

Obsługi każdego programu można nauczyć się we własnym zakresie, lecz proces ten trwa wówczas dłużej i często bywa niezmiernie męczący. Właśnie dlatego zapisanie się na kurs modelowania 3D przyniesie wiele korzyści głównie tym, którzy dopiero odkrywają program Blender 3D. Oswajanie się z kolejnymi narzędziami oraz funkcjami czy nanoszenie przeróżnych efektów świetlnych i tekstur na modelowany przedmiot będzie szybsze, jeżeli odbywać się będzie pod okiem znającego program instruktora. Nauczyciel na bieżąco dokonuje korekty projektów tworzonych przez uczestnika kursu wskazując elementy, które wymagają dopracowania oraz proponując ku temu trafne drogi. Jak w wypadku innych kursów dobrze jest, by był on prowadzony w jak najmniej licznych zespołach, co pozwoli instruktorowi na poświęcenie każdemu uczestnikowi maksimum uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D miłośników animacji jak i profesjonalistów

Tworzenie modeli oraz animacji 3D jest dziś zdolnością pożądaną i cenioną przede wszystkim w branży projektowej, filmowej i gier wideo. Znajomość programu Blender 3D daje zatem masę perspektyw zawodowych. W czasie kursu można stworzyć wstępne profesjonalne dzieła, które później można śmiało zamieścić w swoim portfolio. Nie znaczy to natomiast, iż kursy modelowania 3D kierowane są tylko do osób, które pragną pracować zawodowo np. w branży filmowej i wiążą z tym swoją przyszłość zawodową. Duża liczba uczestników tego rodzaju kursów to po prostu artyści i amatorzy pragnący poszerzyć swoje obecne umiejętności czy też znaleźć nowe drogi ekspresji.

Nasze dane teleadresowe:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]