Kurs digital painting – malarstwo cyfrowe to nie tylko Photoshop

Kurs digital painting – malarstwo cyfrowe to nie tylko Photoshop

Zobacz więcej szczegółów o digital paintingu na digitalownia.pl.

Sztuki wizualne nie zostają w tyle i od końca XX w. usiłują dotrzymać kroku rozwojowi cyfrowemu. Zdolność malarstwa tradycyjnymi metodami dzisiaj nie jest już jedynym warunkiem, by zdobyć pracę w branży gamingowej albo filmowej, gdyż te gałęzie rozrywki do projektowania postaci oraz świata przedstawionego wykorzystują głównie specjalistyczne oprogramowanie komputerowe. Wiedząc o tych realiach wiele początkujących artystów rozpoczynając swoją przygodę z rysowaniem natychmiast stara się poznać najpopularniejsze programy, stosowane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

Popularne narzędzia do malarstwa komputerowego

Jest sporo programów używanych obecnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa komputerowego. Jednym z najstarszych z nich to Adobe Photoshop, który mimo iż służył przede wszystkim jako narzędzie do retuszu fotografii, szybko został ulubionym softwarem game devów oraz artystów. Razem z sukcesem Photoshopa powstały kolejne podobne programy, jak między innymi ArtRage, Krita czy Corel Painter, w których przy zastosowaniu różnego typu cyfrowych pędzli można stworzyć prace wyglądające jak obrazy wykonane farbami olejnymi, gwaszem lub farbami akwarelowymi. Malarstwo cyfrowe zapewnia twórcom większą wolność – artysta ma możliwość modyfikowania nieudanych maźnięć pędzla, jak również ponosi mniejsze koszty. Cyfrowe farby przecież się nigdy nie kończą!

Malarstwo komputerowe – lekcje pod okiem instruktora

W zasadzie lekcje malarstwa komputerowego toczy się tak jak opanowywanie tradycyjnych technik malarskich. Jak najbardziej pierwsze kroki można postawić na własną rękę, aczkolwiek aby rozwinąć jak najlepiej swój warsztat, a przy tym poznać wszystkie opcje oprogramowania oraz najpopularniejsze techniki wykorzystania pędzli, zalecamy wykupić kurs prowadzony przez kompetentnego instruktora. Jeśli w okolicy twojego zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która prowadzi lekcje digital paintingu, możesz kupić dostęp do różnych kursów Photoshopa przez internet. Zróżnicowanie tematów jakie wyjaśniają takie kursy jest rozległe i uczą one dużo więcej niż jedynie podstawowych funkcji oprogramowania. Istotne jest natomiast, aby decydując się na kurs digital paintingu online znaleźć taki, który umożliwia użytkownikowi konsultacje z twórcą kursu.

Nasze dane teleadresowe:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]