Rozważasz urlop na południu Polski? Sprawdź online, które atrakcje w Małopolsce warto zobaczyć

Rozważasz urlop na południu Polski? Sprawdź online, które atrakcje w Małopolsce warto zobaczyć

Na visitmalopolska.pl uzyskasz więcej informacji o górach w Małopolsce.

Chociaż małopolskie jest jednym z najmniejszych polskich województw, ma ono sporo do zaoferowania zarówno turystom zza granicy, jak i z innych regionów kraju. Dzieje się tu wiele, zatem nieraz trudno znaleźć coś dla siebie w potopie informacji o najnowszych eventach sportowych bądź kulturalnych oraz ciekawych atrakcjach w Małopolsce.

Atrakcje w Małopolsce – odwiedź portal opracowany specjalnie dla turystów

By przybliżyć zwiedzającym ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, powstała witryna visitmalopolska.pl. Publikowane są tu wiadomości nie tylko o atrakcyjnych zabytkach oraz miejscach w Małopolsce, jak też o ekspozycjach i eventach kulturalnych, folklorystycznych czy sportowych organizowanych na jego obszarze. Portal prowadzony jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się na stronie? Osoby organizujące przyjazd do Małopolski o razu na stronie głównej spostrzegą mapkę, na której błyskawicznie wyszukają pensjonaty, hotele i schroniska, zabytki i muzea oraz Centra Informacji Turystycznej zlokalizowane w różnych punktach województwa. Portal pomaga zaplanować wizytę na południu Polski też pod względem logistycznym, oferując informacje zarówno o lotniskach i dworcach kolejowych, jak i o wypożyczalniach aut i parkingach. Dodatkowo dla tych, którzy z przeróżnych przyczyn nie mogą przyjechać do Małopolski, portal przygotował wirtualne spacery przedstawiające między innymi Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO, urok parków krajobrazowych i narodowych oraz trasy rowerowe.

Strona o zabytkach w Małopolsce z myślą o obcokrajowców

Strona visitmalopolska.pl nie zaniedbuje również turystach z zagranicy, którzy chętnie przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz mniejszych tatrzańskich miejscowości. Informacje zawarte na portalu publikowane są zatem w języku angielskim, ale ponadto w m.in w języku słowackim, niemieckim, francuskim oraz rosyjskim. podróżnicy z zagranicy znajdą tu spis konsulatów i ambasad mających swoje siedziby na terenie województwa małopolskiego. Niezwykle wartościowy dla obcokrajowców jest także dział Rozmówki, gdzie poznają kluczowe słówka i powiedzenia, które pozwolą im dogadać się z Polakami w różnorodnych sytuacjach, które mogą ich spotkać w trakcie podróży po Polsce.

Nasze dane teleadresowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego