Wycieczka na Kilimandżaro dla pasjonatów górskich trekkingów

Wycieczka na Kilimandżaro dla pasjonatów górskich trekkingów

Wycieczka na Kilimandżaro - więcej o ofercie na https://www.exploruj.pl/wyprawy/kilimandzaro-mount-meru-i-safari-w-afryce/.

Sięganie po wierzchołki gór to cel wielu podróżników, którzy kochają nietuzinkowe wyzwania. Silnych doznań bez wątpienia zapewni wyprawa na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – dlaczego warto w niej uczestniczyć?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest najwyższym szczytem kontynentu afrykańskiego – wznosi się prawie 6000 m n.p.m. Turystów przyciągają przede wszystkim zanikające już lodowce, sposobność ujrzenia obcych im zwierząt w ich rzeczywistym otoczeniu, a także przepiękne krajobrazy. W skład masywu Kilimandżaro wchodzą trzy góry stanowiące pozostałość po wulkanach – Uhuru, Mawenzi oraz Shira. Wyprawa na najwyższy szczyt Afryki wymusza odpowiednie przygotowanie się – z uwagi na znaczną wysokość realne jest niebezpieczeństwo rozwinięcia się choroby wysokościowej, a zmienne warunki atmosferyczne powodują, iż zdobycie masywu stanowi ciężkie zadanie. Osoby pragnące uczestniczyć w wyprawie muszą cechować się solidną kondycją psychiczną i fizyczną, które umożliwią maszerowanie przez blisko 7 do 9 godzin dzień za dniem.

Co należałoby wiedzieć przed wejściem na Kilimandżaro?

W okresie szykowania się do wyjazdu na Kilimandżaro trzeba wykonać obowiązkowe szczepienie przeciwko żółtej febrze, po którym pacjent odbiera tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim ruszymy w podróż wskazane jest także zrobić zapas medykamentów działające przeciwmalaryczne. Przed rozkwitem choroby uchroni też właściwa profilaktyka – stosowanie środków odstraszających owady, a także zakładanie okrycia wierzchniego z długimi nogawkami i rękawami. A jak zapobiec rozwojowi choroby wysokościowej? Wyprawa na szczyt Kilimandżaro należy poprzedzić odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przygotuje organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Nasze dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]