Trekking górski – świetna forma wypoczynku dla aktywnych

Trekking górski – świetna forma wypoczynku dla aktywnych

Jesteś zainteresowany aktualną ofertą trekkingów? Nie zwlekaj! Wejdź na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/.

Wyprawy w góry mogą przybierać wiele postaci. Od spokojnych spacerów po łatwych szlakach w bezpośrednim otoczeniu domów turysty, przez wielogodzinne, piesze marsze po szlakach stojących wyżej pod względem skomplikowania, aż po wymagające trekkingi. Aby uczestniczyć w tych ostatnich, konieczna jest praktyka w wędrówkach po górach (zarówno wytyczonymi trasami, jak i poza nimi), minimum dobra kondycja, a także zdolność posługiwania się sprzętem turystycznym oraz wspinaczkowym. Jednakże za nieraz gigantyczny trud zyskujemy możliwość delektowania się nieziemskimi widokami i obcowania z dziką naturą.

Trekkingi – dobierz stosowny stopień trudności do swoich zdolności

Stopień trudności technicznej jest uzależniony od obszarów, przez które prowadzą trekkingi. Eksperci rozróżniają 3 stopnie trudności pieszych wypraw w regiony górskie. W trekkingach najniższego stopnia partycypować mogą wszyscy, którzy mają dobrą kondycję, a stan ich zdrowia nie stanowi przeciwwskazana do zintensyfikowanego wysiłku. Drugi poziom trudności wymaga dobrej sprawności oraz minimum minimalnej praktyki w górach – chociażby w Karpatach. Ostatni poziom to wycieczki dla uczestników ze świetną kondycją fizyczną, znajomością natury wysokich łańcuchów górskich i umiejących używać sprzęt, a także przyzwyczajonych do niekomfortowych warunków biwakowania w ciągu kilkudniowej wędrówki.

Gdzie uprawa się najlepsze trekkingi?

Trekkingi można praktykować we wszystkich górach. W naszym kraju amatorzy tego typu obcowania z naturą w najwyższym stopniu cenią sobie szlaki w Tatrach. Jeżeli zaś chodzi o pozostałe góry na kontynencie europejskim, dużym powodzeniem cieszą się leżące na granicy z Azją Kaukaz i Ural, Alpy, Karpaty Wschodnie oraz Góry Przeklęte na Bałkanach. Najbardziej obeznane w trekkingu osoby mogą natomiast spróbować swoich sił w trakcie wyprawy w Himalajach, Karakorum lub Andach.

Nasze dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]