Marzysz o aktywnych wakacjach? Sprawdź, gdzie są organizowane

Marzysz o aktywnych wakacjach? Sprawdź, gdzie są organizowane

Aktywne wyprawy - więcej o ofercie na www.exploruj.pl.

Są dwie kategorie ludzi: ci, którzy czas wolny lubią spędzać na słodkiej bezczynności i ci, którzy każdy urlop pragną zorganizować sobie tak, by zrobić coś nowego, czego wcześniej jeszcze nie doznali. Z myślą o tych ostatnich agencje turystyczne szykują interesujące oferty wycieczek dla aktywnych.

Aktywne wycieczki – czy warto się na nie zapisać?

Wyprawy dla aktywnych to starannie zorganizowane parodniowe wycieczki dla tych, którzy chcą zobaczyć różne rejony naszego kraju i świata z zupełnie innej perspektywy. Plan takich wycieczek jest naszpikowany porywającymi atrakcjami, których zwykły urlopowicz nie uświadczy z pozycji komfortowego leżaka na werandzie wydzierżawionej kwatery w górach. Wyprawa dla osób szukających nowych wrażeń to również pierwszorzędna sposobność, aby nabyć dodatkowe umiejętności, gdyż częstokroć wiąże się ze instruktażami koniecznymi do opanowania reguł przeżycia w danym terenie. Na wyprawie w góry można między innymi dowiedzieć się, jak korzystać z raków oraz czekana czy jak poruszać się po via ferratach. Partycypanci poznają procedury survivalu, a także tego, co zrobić w groźnych okolicznościach, które mogą ich zaskoczyć, czyli przykładowo w przypadku zejścia lawiny. Wypada też podkreślić, że taka wyprawa w góry nafaszerowana jest trudnymi wyzwaniami wymagającymi zaufania i kooperacji między uczestnikami, co może skutkować nawiązaniem długoterminowych przyjaźni.

Aktywne wyprawy to nie tylko europejskie góry

Najbardziej atrakcyjne wyprawy, które będą wymagały od nas należytej kondycji fizycznej, to zwłaszcza wycieczki w góry, w tym także w góry wysokie, a celem są szczyty zlokalizowane na całym świecie. Osoby bez doświadczenia w wyprawach po górach, ale z wzorową kondycją fizyczną, mogą zapisać się np. na trekking po Podhalu i pokonać cztery najważniejsze szczyty tego rejonu: Giewont, Turbacz, Trzy Korony i Babią Górę. Mogą również wybrać się na Sycylię, gdzie będą podziwiać wulkan Etna, sycylijskie parki narodowe i zwiedzą zjawiskowe miasta tej wyspy – Trapani, Palermo oraz Katanię. Ale Stary kontynent to nie jedyne regiony, dostępne dla niedoświadczonych globtroterów – bez trudu poradzą sobie też podczas wycieczki na Wyspy Komodo albo do Nepalu.

Nasze dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]