Jak się przygotować do trekkingów w Himalajach?

trekkingi Himalaje, wyprawy w góry

Himalaje razem ze zlokalizowanym w pobliżu pasmem Karakorum to obszary owiane legendą. Wpływ na to ma dużo elementów – zwłaszcza fakt, iż są to najwyższe pasma górskie na świecie i to oczywiście tam leżą wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Nie można nie wspomnieć także o ekstremalnej trudności poniektórych szczytów i tym, że to właśnie te góry są areną zmagań najlepszych himalaistów z całego świata. Nie dziwi nas zatem zainteresowanie, jakim wyprawy w Himalaje cieszą się także wśród zwykłych turystów.

Jak przygotować trekking w Himalajach?

Na wstępie warto podkreślić, że jeżeli mówimy o trekkingu, Karakorum i Himalaje są bardzo trudnymi górami – nawet, gdy wyprawa nie wiąże się z wejściem na dany szczyt. Źródłem komplikacji bywa też sama organizacja wyjazdu – rezerwacja biletów lotniczych oraz zdobycie wizy i pozwolenia. Wobec tego optymalnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firm planujących trekkingi w wysokich górach. Kolejnym atutem jest piecza zawodowych przewodników (w tym polskojęzycznych), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny także dla osób, nie mających praktyki w wędrówce po górach.

Trekking w Himalajach – najpopularniejsze szlaki

Z jasnych względów osoby po raz pierwszy przyjeżdżające w Karakorum lub Himalaje prawie nigdy nie postanawiają o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie znaczy to jednakże, że te góry są poza ich zasięgiem, ponieważ nierzadko organizowane są trekkingi w pobliżu takich wierzchołków jak Everest, Manaslu czy Annapurna. Na biorących udział w tych trekkingach czeka nie tylko sposobność pokonania swoich słabości, ale również możliwość przyjrzenia się codziennemu życiu Nepalczyków oraz podziwianie niezwykłych cudów natury, jak , przykładowo, lodospad Khumbu u stóp Everestu.

Nasze dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]