Zabiegi korekty wad wzroku z użyciem lasera – femtoLASIK, EBK i inne

Zabiegi korekty wad wzroku z użyciem lasera – femtoLASIK, EBK i inne

FemtoLasik Kraków - poszerz swoje wiadomości!

Laserowa korekta wzroku to obecnie najpopularniejsza metoda korekcji astygmatyzmu, presbiopii, hyperopii i myopii, jednakże mało osób zdaje sobie sprawę z tego, iż zabiegi te są wykonywane przy pomocy różnorodnych technik.

Plusy metody FemtoLASIK – szybki powrót do codziennych zadań

Zabieg FemtoLASIK (zwany również All-Laser-LASIK) to bezinwazyjna, całkowicie bezpieczna, a jednocześnie, a zarazem bezbolesna metoda korekcji takich wad jak dalekowzroczność (do +4 dioptrii), astygmatyzm (do 6 dioptrii), krótkowzroczność (do -10 dioptrii) i w niektórych przypadkach presbiopia. Sam zabieg nie trwa długo – doświadczony lekarz optometrysta jest w stanie zakończyć go w kwadrans. Zaletą tego zabiegu jest to, iż pacjent dość szybko odzyskuje ostrość wzroku – zasadniczo w ciągu 24 godzin od zabiegu może podjąć na nowo swoje normalne obowiązki. Zabieg przeprowadza się w dwóch etapach i w przeciwieństwie do metody LASIK, tutaj rogówki nie nacina się za pomocą mechanicznego ostrza. W trakcie zabiegu FemtoLASIK najpierw za pomocą lasera femtosekundowego odseparowuje się płatek rogówki o grubości mniej więcej 0,1 milimetra, a w drugiej fazie następuje kształtowanie rogówki laserem excimerowym.

Innym wariantem zabiegu FemtoLASIK jest FemtoLASIK Topoguided, gdzie działanie lasera excimerowego jest indywidualne dla każdego pacjenta. Przed rozpoczęciem zabiegu wykonuje się mapę rogówki i na jej bazie koduje się wszelkie ruchy wiązki laserowej. Ten wariant zabiegu przeprowadza się u pacjentów z astygmatyzmem i nadwzrocznością, których rogówka charakteryzuje się niestandardowym kształtem.

Pozostałe zabiegi korekty wad wzroku

Inne metody korekcji wzroku to przykładowo:
LASEK – przeprowadzany jest u osób, u których z przeróżnych powodów nie jest możliwe użycie metody FemtoLASIK. W tej metodzie korekcji wzroku płatek nabłonka rogówki odcinany jest alkoholem, a nie laserem.
EBK, w którym po znieczuleniu gałki ocznej usuwany jest z rogówki nabłonek (ulega on później regeneracji), a w następnej kolejności modeluje się rogówkę przy użyciu lasera excimerowego. EBK określana jest zabiegiem powierzchniowym, dlatego że nie dochodzi do ingerencji w głębsze warstwy rogówki. EBK można jednak zastosować jedynie do korekty niewielkich wad wzroku.

Nasze dane teleadresowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]