Urządzenia fizjoterapeutyczne – aparat ultradźwiękowy

Urządzenia fizjoterapeutyczne – aparat ultradźwiękowy

Jeśli szukasz aparatu do terapii ultradźwiękowej, koniecznie sprawdź https://www.bardomed.pl/17-aparaty-do-ultradzwiekow.

W dzisiejszych czasach fizjoterapeuci często stosują ultradźwięki o częstotliwości od 1 do 3 megaherców. Oczywiście nie dzieje się tak bez powodu, bo właściwie aplikowane ultradźwięki wywierają bardzo korzystny wpływ na nasze zdrowie. Mogą być one stosowane do masażu tkanki mięśniowej, a wyzwalana za ich pomocą wysoka temperatura działa kojąco na tkankę nerwową. Dlatego też masaż ultradźwiękami stosuje się do zmniejszania napięcia mięśniowego, usprawnienia przepływu limfy i łagodzenia bólu. Powyższe działanie możliwe jest jednak jedynie z wykorzystaniem właściwego aparatu ultradźwiękowego.

Aparat do terapii ultradźwiękowej – jak działa?

Jak już wspomnieliśmy, aparaty do ultradźwięków wytwarzają dźwięki o stosownej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, wykorzystywana od blisko wieku, opiera się na 2 rodzajach efektów: atermicznych oraz termicznych. Te pierwsze mają pozytywne oddziaływanie na transfer płynów ustrojowych – zwłaszcza limfy. Tymczasem efekty termiczne polegają w głównej mierze na nagrzaniu tkanek bogatych w kolagen – stawów, blizn, wiązadeł oraz ścięgien i stosuje się je podczas przygotowania organizmu do dużego wysiłku czy też przy leczeniu przeróżnego typu stanów zapalnych.

Aparat do ultradźwięków – przenośny lub stacjonarny?

Istnieją 2 typy aparatów do ultradźwięków – stacjonarne i przenośne. Mobilny aparat terapii ultradźwiękowej będzie opcją świetną kierowaną do fizjoterapeutów, którzy dojeżdżają do pacjentów względnie podejmujących ich w kilku gabinetach. Jeżeli natomiast fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, w którym przyjmuje znaczną ilość pacjentów – przede wszystkim w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia – bardziej funkcjonalny i wydajniejszy stacjonarny aparat do ultradźwięków będzie lepszym rozwiązaniem.

Nasze dane teleadresowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]