Aparaty do magnetoterapii – szybsza regeneracja tkanek i ulga w bólu

Aparaty do magnetoterapii – szybsza regeneracja tkanek i ulga w bólu

Chcesz kupić aparaty do magnetoterapii? Zobacz tutaj.

Magnetoterapia jest działem fizykoterapii koncentrującym się na oddziaływaniu pola magnetycznego o względnie niskiej, nieprzekraczającej 100 megaherców, częstotliwości, a także indukcji w granicach 0,1-10 mT. Metodzie tej przypisuje się przeróżne oddziaływanie, aczkolwiek wielu jej właściwości nie potwierdzono dotąd w testach klinicznych. Całkowitą pewność co do skuteczności magnetoterapii mamy jednak, jeśli chodzi o przyspieszenie odnowy tkanek i działanie przeciwbólowe przy zabiegach ortopedycznych, takich jak wstawienie endoprotezy czy artroskopia. Ponadto magnetoterapia pomaga także w stanach zapalnych, zmniejsza ilość wolnych rodników, likwiduje obrzęki i poprawia krążenie.

Działanie urządzeń do magnetoterapii

Aparaty do magnetoterapii emitują pole magnetyczne o danej indukcji i częstotliwości, które w następnej kolejności jest transmitowane za pomocą przewodu do aplikatora przykładanego bezpośrednio do zmienionych chorobowo części ciała pacjenta. Współczesne aparaty do magnetoterapii umożliwiają użycie dwóch aplikatorów równocześnie, co pozwala przeprowadzić więcej zabiegów i w dużym stopniu usprawnia pracę placówek medycznych.

Gdzie wykorzystuje się aparaty do magnetoterapii?

Aparaty do magnetoterapii to znaczący element wyposażenia klinik rehabilitacyjnych i fizykoterapeutycznych. Ze względu na pokaźne gabaryty i wagę sięgającą nawet kilku kilogramów, zazwyczaj jest to urządzenie stacjonarne o ograniczonym zastosowaniu przez terapeutów świadczących usługi z dojazdem. Warto jednak podkreślić, że na rynku znajdziemy też modele przenośne, doskonale nadające się do pracy z chorymi w ich domach. Urządzenia te mają aplikatory w formie pasów lub dysków.

Nasze dane teleadresowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]