Kurs gotowania dla dzieci – proste zadania dla małych kucharzy

Kurs gotowania dla dzieci – proste zadania dla małych kucharzy

Warsztaty kulinarne dla dzieci - na tej stronie dowiesz się więcej o korzystnej ofercie.

Dzieci lubią brać udział w gotowaniu – dekorować wypieki czy przynosić i wybierać składniki. Pragniesz wykorzystać fascynację Twojej pociechy? Sprawdź kursy gotowania dla dzieci. Tutaj dowiesz się, czego dotyczą takie zajęcia.

Atuty kursu gotowania dla dzieci

Warsztaty kulinarne dla dzieci mogą brać udział maluchy w przedziale wiekowym od 6-10 lat. W czasie warsztatów dzieci uczą się niezależności i kształtują swoją pomysłowość i co ogromnie ważne – nabywają pożyteczne umiejętności. A w tym samym czasie kapitalnie się bawią. Wybieranie oraz mieszanie składników, łączenie ulubionych smaków i nauka nieskomplikowanych przepisów – to wszystko sprawia, że maluchy z zapałem gotują i stają się bardziej świadome w kuchni. Dzieci zapoznają się również z zasadami, jakich należy przestrzegać w kuchni, co pozytywnie podnosi ich bezpieczeństwo w czasie gotowania. W warsztatach mogą też asystować rodzice, dlatego jest to świetna okazja do spędzenia wspólnie popołudnia z potomkiem. Rodzice mogą przyglądać się kulinarnym osiągnięciom swoich dzieci, a następnie poczęstować się tym, co upichciły.

Jak prowadzony jest kurs gotowania dla dzieci?

Spotkania prowadzone są przez 3 godziny zegarowe i organizowane są w Krakowie. W trakcie kursu dzieci szykują deser i danie główne. Młodzi adepci sztuki gotowania mogą wybrać przysmaki włoskiej kuchni – podjąć próbę upieczenia pachnącej, ozdobionej świeżymi składnikami tradycyjnej pizzy, czy też ugotować apetyczny makaron na słodko lub słono. W trakcie warsztatów dzieci przygotowują również pyszny deser – mus z polewą oraz mascarpone. Lekcja poprzez udział w zabawie to najlepsza metoda na spędzenie wolnego czasu, a własnoręczne sporządzanie ulubionych dań przynosi dzieciakom sporo szczęścia. Nawet bardzo krnąbrny maluch będzie z zaangażowaniem oddawał się ozdabianiu tortu bądź przyrządzaniu smakowitej pizzy. Warsztaty kulinarne dla dzieci organizuje wykwalifikowany szef kuchni, który posiada wieloletnią praktykę oraz bardzo dobre podejście do maluchów.

Nasze dane teleadresowe:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]