Sztabka złota – dobra inwestycja na przyszłość

Sztabka złota – dobra inwestycja na przyszłość

Dowiedz się więcej o sztabkach złota.

Zakładanie lokat czy po prostu odkładanie środków pieniężnych na koncie nie jest obecnie tak rentowne jak jeszcze kilkanaście lat temu. Niezbyt wysokie oprocentowanie oferowane przez banki, ale też i większa świadomość, że nie inwestowany kapitał daje zysku doprowadziły do tego, że szukamy rozwiązań, które pozwolą naszym finansom zapewniać po latach poboczny dochód. Obok kupowania funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych oraz akcji, coraz szerszym popytem cieszą się metale inwestycyjne, a w szczególności – sztabki złota.

Czy sztaba złota jest bezpieczną inwestycją?

Na początku warto stanowczo zaznaczyć, iż lokata finansów w złoto w sztabkach to inwestycja na lata. Złoto najczęściej opiera się większym i mniejszym zawirowaniom dostrzeganym w gospodarce, a wręcz destabilizacja ekonomiczna i polityczna nierzadko zwiększa jego wartość. Oczywiście można odnotować wahania w jego ceny, jednak studiując jej historyczny wykres bez trudu daje się zauważyć, że z czasem ona wzrasta. Dlaczego tak się dzieje? Od kilkuset lat ilość tego metalu będąca w obiegu utrzymuje się praktycznie bez zmian. Niegdyś służył on jako środek płatniczy, w tej chwili jest wykorzystywany w przemyśle chemicznym, medycynie czy elektronice, jak również – nadal na ogromną skalę – w sztuce i złotnictwie. Pomimo, iż pozyskiwanie złota wciąż trwa i teoretycznie powinno go przybywać, recykling tego metalu użytego przykładowo podczas produkcji sprzętu elektronicznego (jak radia CB czy też kable USB) jest w wielu przypadkach nierentowny, w związku z tym zapotrzebowanie na złoto pozostaje na wysokim poziomie i przewiduje się, iż przez następne dziesięciolecia ta tendencja nie powinien się zmienić.

Złote sztabki – odlewane w różnych rozmiarach

Słysząc o inwestycji pieniędzy w sztabki złota większa część inwestorów momentalnie uzna, iż to nie dla nich, z powodu znaczny koszt. Tymczasem złote sztabki wytwarza się w różnych wagach, toteż właściwie każdy może sobie pozwolić na inwestycję pewnej części oszczędności w ten szlachetny metal. Złoto można nabyć już w sztabkach o wadze 1 g, 2,5 g bądź 5 g. Te malutkie sztabki są także znakomitym pomysłem na upominek. Zamożniejsi inwestorzy, posiadający pokaźniejszy kapitał raczej wybierają cięższe sztaby złota o wadze 100 g, 500 g, jak również 1000 g. Warto jednak wiedzieć o dwóch kwestiach. Po pierwsze, wybierając cięższą sztabkę kupimy złoto po wyraźnie niższej cenie. Po drugie, nie można pociąć kupionej sztabki przy ewentualnej odsprzedaży.. Wobec tego powinno się kupować złoto w sztabkach o przeróżnej wadze albo zdecydować się na kupno tzw. combibarów, które są od razu rozparcelowane na mniejsze kawałki.

Nasze dane teleadresowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]