Mass collect – co to jest i czy warto z tego korzystać?

Mass collect – co to jest i czy warto z tego korzystać?

Jesteś ciekawy czym jest mass collect? Skieruj się tutaj.

Mass collect jest usługą, która umożliwia błyskawiczną weryfikację przelewów. Przybliżamy pokrótce, jak działa mass collect i jak ułatwia życie małym oraz dużym przedsiębiorstwom.

Mass collect – korzyści z przypisania kontrahentom własnych numerów rachunków

Działanie mass collect jest w rzeczywistości stosunkowo proste. Polega na nadaniu każdemu klientowi niepowtarzalnego numeru rachunku, który staje się tym samym jego ID. Takie rozwiązanie jest pomocne wszędzie tam, gdzie każdego miesiąca obsługiwana jest duża ilość klientów, a więc na przykład w firmach oferujących usługi telekomunikacyjne, na uczelniach wyższych czy wszystkich działalnościach, gdzie wykorzystywany jest system abonencki (między innymi w klubach fitness). Opłaty przesyłane w usłudze mass collect trafiają na jeden rachunek firmowy, jednak wcześniejsze przypisanie klientom unikalnych numerów rachunków umożliwia ich sprawniejszą identyfikację, niezależnie o tego, jaką metodą wykonali oni przelew (standardowy przelew, przelew z karty czy też przelew za pośrednictwem poczty). Korzystanie z mass collect wiąże się też z szybszym księgowaniem należności niż podczas księgowania manualnego, a jednocześnie eliminacją możliwych omyłek, jakie mogą zdarzyć się w czasie tego procesu.

Dlaczego opłaca się korzystać z mass collect?

Chociaż mass collect nie jest obecnie dostępne w większości banków (posiadają ją między innymi Bank Pekao i BNP Paribas) warto rozważyć jego wykorzystanie w przedsiębiorstwie, również takim, które miesięcznie rozlicza mniej niż 100 faktur. Zastosowanie mass collect łączy się wszak z pewnymi korzyściami, jak np. oszczędność czasu pracowników, możliwość powiązania z systemem finansowo–księgowym (a zatem monitorowanie na bieżąco wpływających należności) czy połączenie z aplikacjami Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją przeznaczoną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość integracji z systemem mass collect banku, ale posiada również opcję wysyłania powiadomień o nadchodzących terminach płatności i windykacji, co z czasem skutecznie podnosi terminowość u klientów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]