Jak działa internetowy kantor wymiany walut?

Jak działa internetowy kantor wymiany walut?

Nie przekopuj już sieci! Internetowy kantor dla Ciebie znajdziesz tu.

Jeszcze kilka lat temu jedyną drogą wymiany waluty była transakcja w kantorze albo w najbliższym oddziale banku – na te pierwsze nadal można się natknąć w galeriach handlowych czy przy hipermarketach! Lecz w błyskawicznie transformującej się rzeczywistości, konsumenci chcą wymieniać walutę bez przymusu ruszania się z domu i ponosząc przy tym mniejsze wydatki, wskutek tego właśnie pojawiły się kantory online, w których jest to możliwe.

Zalety kantoru wymiany walut przez internet

Operacja w kantorze online jest tak samo nieskomplikowana jak wymiana waluty w fizycznym kantorze. Użytkownik loguje się do serwisu na stworzony przez siebie profil, a następnie wpłaca do swojego panelu kapitał, który pragnie przewalutować. Zaletą kantorów wymiany walut online jest zwłaszcza to, że wymianę można zlecić w nim w dowolnym momencie, a sama wymiana walut odbywa się już w porze działania serwisu po najświeższych kursach, ustalanych w oparciu o dane pozyskiwane z Forex co kilka sekund, a nie – jak w przypadku kantorów stacjonarnych – po uśrednionych kursach, na ogół z poprzedniego dnia. Następnym i niezwykle znaczącym atutem kantorów internetowych są niższe spready aniżeli te proponowane przez banki oraz kantory stacjonarne. Przewalutowanie w tych ostatnich polskiego złotego (w zależności od indywidualnej marży) może skutkować naliczeniem spreadu na poziomie nawet 3-5%, natomiast w kantorze wymiany walut online spready przeważnie nie przekraczają 2%. Kantory internetowe świadczą również kilka pomocnych usług popularnych wśród konsumentów, np. mają opcję transakcji odroczonej dokonywanej w określonym przez nabywcę dniu bądź takiej, w której użytkownik zleca wymianę waluty po wskazanym przez niego kursie (transakcja jest wykonywana dopiero wówczas, gdy wskazany przez nabywcę kurs spotka się z tym na rynku).

Kantor online – usługa dla kredytobiorców oraz studentów zagranicznych

Kantory internetowe to opcja dla osób doceniających komfort, a także ogromną niezależność w dysponowaniu swoimi pieniędzmi. Wykorzystują je też osoby spłacające pożyczki zaciągnięte w walucie obcej oraz osoby studiujące lub zatrudnione poza granicami Polski. Jednakże zanim postanowimy powierzyć swoje pieniądze kantorowi internetowemu, warto sprawdzić jego reputację i bezpieczeństwo, m.in. poprzez weryfikację na stronie Komisji Nadzoru Finansowego, czy znajduje się on w jej wykazie instytucji płatniczych.