Czy można wziąć kredyt bez historii kredytowej?

Czy można wziąć kredyt bez historii kredytowej?

Zaciąganie zobowiązań finansowych cieszy się dzisiaj wielką popularnością, ale nie wszyscy mają na to szansę. Jest ogromna grupa Polaków, którzy nie mogą zaciągnąć kredytu, bo nie posiadają zdolności kredytowej. Kogo może dotyczyć tego rodzaju sytuacja i jak z niej wybrnąć?

Kredyt bez zdolności kredytowej – kto jej nie ma?

Banki zwykle mają odrębne warunki, na podstawie których przyznają kredyty lub odmawiają takiego finansowania. Można jednak wymienić ogólne zasady, determinujące kwestię posiadania bądź nie zdolności kredytowej. Po pierwsze, z odmową mogą spotkać się osoby, które posiadają już jakieś zobowiązania. Na szczególne trudności muszą być gotowi ci, którzy nie brali dotąd ani jednego kredytu. Zaliczają się do nich zwłaszcza studenci oraz kredytobiorcy, którzy na rynku pracy działają od kilku lat i osiągają zbyt małe zarobki czy też są zatrudnieni na tzw. „śmieciówkach”. Z faktem, że kredyt nie zostanie im udzielony, muszą być pogodzeni także emeryci. Naturalnie finansowania nie otrzymają również osoby, które nie są w stanie wykazać faktu posiadania przez nie pracy, a także pracujące za granicą. Są to sytuacje, które powodują, iż teoretycznie nieosiągalne jest otrzymanie kredytu w banku, przez co ogromna liczba osób zaciąga kredyty w firmach pożyczkowych. Nie jest to dobre rozwiązanie, gdyż chwilówki i podobne pożyczki wiążą się z bardzo wysokimi prowizjami i opłatami.

Kredyt bez zdolności – czy można go otrzymać?

W przypadku nieposiadania zdolności kredytowej doskonałym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy pośrednika w staraniu się o kredyty bankowe. Poradzi on, które z banków posiadają mniej rygorystyczne zasady i mogą przyznać kredyt bez zdolności, czy też wskaże możliwość zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego. Przede wszystkim jednak pośrednik podpowie, jak zbudować zdolność kredytową, a możliwości tego jest bardzo wiele. Najmocniej na budowanie pozytywnej historii kredytowej wpływa terminowe regulowanie zobowiązań, warto więc kupić coś na raty, a także korzystać z karty kredytowej oraz kredytu odnawialnego w instytucji, w której chce się ubiegać o kredyt. Doskonałym pomysłem jest też na przykład ubieganie się o kredyt nie samemu, lecz wespół z inną osobą. By to osiągnąć, można uczynić współkredytobiorcami rodziców bądź – w przypadku osób, które i tak planują ślub – wstąpić w związek małżeński. Takich sprytnych opcji, które podpowiedzieć może dobry pośrednik, jest bardzo dużo.