Co oferuje biuro rachunkowe?

Co oferuje biuro rachunkowe?

Kliknij w to miejsce, aby uzyskać pomoc specjalistów z biura rachunkowego Katowice.

Prowadzenie finansów w niewielkich przedsiębiorstwach okazuje się zwykle źródłem niemałych kłopotów. Mikroprzedsiębiorstwa rzadko są w stanie przyjąć specjalisty ds. finansów na etat, a ich szefowie nie zawsze są gotowi sumiennie pokierować finansami. Na szczęście rozwiązanie tej sytuacji jest łatwiejsze niż sądzi część czytelników – wystarczy tylko postawić na skorzystanie z usług oferowanych przez biuro rachunkowe. Co jednak dzięki temu zyskamy? Jak otrzymać gwarancję tego, iż jakość współpracy okaże się satysfakcjonująca?

Nie musisz najmować do pracy księgowego – korzystaj z doradztwa biura rachunkowego

Na współpracę z biurem rachunkowym powinniśmy postawić przede wszystkim z uwagi na dobro finansów. Kiedy zostawimy finanse przedsiębiorstwa ekspertom, otrzymamy pewność, że potencjalne kontrole Urzędu Skarbowego nie zakończą się nałożeniem kar. Usługi świadczone przez biuro rachunkowe to poza tym oszczędność pracy oraz pieniędzy – nie trzeba troszczyć się o rachunkowość samemu, ani rekrutować do pracy specjalisty na stałe. Należy również wspomnieć o komforcie, jaki wiąże się z taką współpracą. Współcześnie nie trzeba już codziennie jechać osobiście do biura rachunkowego, bowiem wiele kwestii można uzgodnić z opiekunem naszego przedsiębiorstwa komunikując się przez pocztę elektroniczną.

Co mieć na uwadze przy wyborze biura rachunkowego?

Szukając biura rachunkowego nie powinno się kierować się wyłącznie kosztami usług – nadzwyczaj niskie koszty usług najczęściej zwiastują ich niższą jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego dowiedzmy się, czy jego eksperci posiadają wymagane uprawnienia, przykładowo certyfikat księgowego wystawiany przez CIK, czyli Centrum Informacji Księgowej lub certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wystawiało Ministerstwo Finansów do 2014 r. Dobrze także, jeśli biuro rachunkowe poza obsługą zagadnień z obszaru finansów, świadczy kompleksowe usługi kadrowe, między innymi przygotowanie umów o pracę, zlecenie oraz dzieło, prowadzenie ewidencji wynagrodzeń osób zatrudnionych czy wyliczanie składek ZUS.

Nasze dane teleadresowe:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]