Topaz mistyczny w jubilerstwie

Topaz mistyczny w jubilerstwie

Zobacz, gdzie zamówić mistyczny topaz, wejdź na www.mystictopaz.pl.

Niepowtarzalny wygląd i nietypowy, jak na topaz, odcień to najistotniejsze zalety topazu mistycznego, od dawna szczycącego się dużym zainteresowaniem miłośników ozdób. Choć na pierwszy rzut oka można mylnie stwierdzić, iż to inny minerał, topaz mistyczny jest naprawdę normalnym topazem. Jego oryginalne właściwości są efektem specjalnej techniki wyrobu – naturalny topaz jest w jej toku wystawiany na działanie dużej temperatury i powlekany cienką warstwą metalu ozdobnego. To dlatego topaz mistyczny wygląda tak niesamowicie.

Barwy topazu mistycznego

Kolory, jakie przybiera topaz mistyczny zależą przede wszystkim od kruszcu, którym jest pokryty. Najczęściej widywany jest karmazynowy topaz mistyczny, powstający w kąpieli z tytanem. Chrom sprawia natomiast, że kamień ma fioletowy kolor, błękitny zaś jest wynikiem podgrzania topazu bez żadnych domieszek. Najlepsze skutki przynosi obrabianie czystego topazu – zwłaszcza pozyskanego w Afryce, Ameryce Południowej czy na Syberii.

Przykłady użycia topazu mistycznego

Jak już wspomnieliśmy, niepowtarzalne zalety topazu mistycznego są wysoko cenione przez jubilerów. Chętnie stosują go zatem do produkcji naszyjników, pierścionków czy innych ozdób. Wbrew stereotypom biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana częściej niż jedynie do wieczorowych kreacji – doskonale wygląda także w pracy. Istotna okazuje się też mnogość kolorów, dzięki której łatwiej można wybrać biżuterię do danego stroju.