Srebrne kolczyki

Srebrne kolczyki

Dalsze informacje o kolczykach srebrnych.

Kolczyki srebrne są najbardziej popularnym i najchętniej noszonym (nie tylko przez kobiety) dodatkiem. Popularność zapewne zawdzięczają dużemu zróżnicowaniu wzornictwa, materiałów i sposobów noszenia. Kolczyki są noszone od zawsze i trudno sobie bez nich wyobrazić garderobę współczesnej kobiety. Najpopularniejsze są zapewne kolczyki srebrne, nieuczulające, naturalne i zawsze piękne.

Rodzaje srebra w kolczykach

Najczęściej spotykamy tradycyjny sposób wykończenia, czyli srebro próby 925 wypolerowane na wysoki połysk o jasnej barwie. Bardzo efektowne jest także srebro rodowane pokryte cieniutką warstewką tlenku z rodziny platynatów, który nadaje biżuterii odcień białego złota i przy okazji chroni srebro przed oksydacją.
W nowoczesnej biżuterii bardzo popularne jest również srebro szczotkowane o ciekawej matowej powierzchni i srebro oksydowane w kolorze grafitu.

Rodzaje zapięć spotykanych w kolczykach

To, jakie zapięcie wybrać w kolczykach zależy od upodobań osoby, która je będzie nosić. Na rynku dostępne są dwie grupy zapięć – bigle i sztyfty, które z kolei występują w różnych odmianach, np. bigle angielskie, bigle otwarte, sztyfty tradycyjne, sztyfty z klipsem itp. Mnogość rodzajów zapięć pozwala nam tak dobrać kolczyki, aby idealnie pasowały i wygodnie się nosiły.

Nasze dane teleadresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]